Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: Który plecak jest najprostszy do zawiązania/nauczenia się?

  1. #1
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie Który plecak jest najprostszy do zawiązania/nauczenia się?

    Dziewczyny, pierwszy raz próbowałam zawiązać plecaczek, próbowałam ten:
    http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=jbKdxwkBiRo
    Wiązanie mi nie wyszło, pokrzywione strasznie, poza tym nie mgłam poradzić sobie z rozłożeniem poł na pupie dziecka . Dziecko mi też baaardzo opadło. Słowem - zawiązałam i rozwiązałam, bo zostać tak się nie dało... Teraz kręgosłup mnie boli strasznie (od pozycji pochylonej, napięcia ze stresu), a syn jeszcze mnie za włosy szarpał całe wiązanie (chociaż docelowo miał mieć łapki pod chustą ).

    Pytanie - macie coś prostszego?...

    OT - ale dziecię zatkało, jak je matka machęła na plecy - co jak co, ale cicho był przez cały czas próby

  2. #2
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,289

    Domyślnie

    Kochana, ambitnie wybrałaś sobie wiązanie
    plecak z krzyżem ciężki jest na początki plecaczkowe, bo po pierwsze ręce trzeba mieć małpiej zwinności, a po drugie - wiązanie trwa dosyć długo i dzieci się szybko niecierpliwią...
    Twój Fran na zdjęciu wygląda na oazę cierpliwości , ale spróbuj najpierw prostego plecaka. Wiąże się dużo szybciej i łatwiej.

    Moja młodsza na plecach siedzi codziennie od trzech miesięcy, ale w plecaku z krzyżem dopiero od niedawna. W prostym rozwarcie nóżek jest mniejsze, co jest lepsze dla maluchów, no i dzieć może siedzieć wyżej, ma większe pole widzenia.
    Fakt,plecak z krzyżem jest wygodniejszy (imo), ale różnicę czuć będzie pewnie dopiero za kilka kilogramów.

    Gdzieś tu był bardzo fajny francuski filmik z instrukcją prostego plecaka, ale nie mogę go znaleźć...
    2007, 2009, 2016

  3. #3
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,828
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  4. #4
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    juz którys raz widze n tym forum linka do tego plecaka z elastyka.I ponownie pytam - jak to w końcu jest ? Moze tym razem ktos odpowie...
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  5. #5
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    Dzięki, dzięki! Lecę oglądać i chyba jak Fran się obudzi będą kolejne placakowe próby - tym bardziej, że małż juz w domu i może poasekurować

    A co do elastyka, to wg mnie tylko "elastyczna" kieszonka...

  6. #6
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,289

    Domyślnie

    myślałam o filmiku z portalu femininbio.
    tu na przykład jest kangur
    ta sama kobieta pokazywała plecak, ale nie mogę znaleźć działającego filmu.
    edit: był tu, ale teraz nie działa

    a instrukcja z edziecka sprawia, że robi mi się zimno. już w trakcie wiązania materiał ucieka spod pupy dziecka, za kilka minut zroluje się na plecach.
    pojąć nie mogę, dlaczego takie marne wiązanie robi za wzór
    2007, 2009, 2016

  7. #7
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Domyślnie

    a moj pierwszy plecaczek robilam taki wlasnie, jak pokazuje ta Pani na filmiku pierwszym...czyli taki 2x... i pierwszy to byla porazka, ale kazdy nastepny juz super
    i jakos nie wiem, ale te wiazania co pokazujecie pozniej - to z zielona chusta szczegolnie wydaje mi sie kosmiczne totalnie...tzn.kosmicznie ciezkie w tym sensie...
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

  8. #8
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,828

    Domyślnie

    Plecaka z elastyka nie wiazemy na bank !!! choc instrukcja fajnie pokazuje wiazanie
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  9. #9
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ane Zobacz posta
    a instrukcja z edziecka sprawia, że robi mi się zimno. już w trakcie wiązania materiał ucieka spod pupy dziecka, za kilka minut zroluje się na plecach.
    pojąć nie mogę, dlaczego takie marne wiązanie robi za wzór
    wzorem nie jest, pani fajnie pokazuje choc daleko jej do perfekcji

    wole to niz filmiki Didymosa ktore dzisiaj wlaczyłam z ich plty, to dopiero był hard core wiazan
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  10. #10
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    Mmadzik - wpadnijcie kiedys do mnie - se poćwiczymy - ja to sie wcale nie chwale, ale prosty plecak to juz motam jak sam szmatan - hahaha. A! A wczoraj do mnie koira od Bushido(tu pokłon) przyszła - 3,5 metra. Kochana, jaki wymotałam plecak - cudownie mi sie sie z niej motało - bo ona taka lekka, cienka no i krótka , sie nic nie "pałęta". jak kcesz to Ci pozycze na święta razem z kółkową.....

  11. #11
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    Sylwia - mogę się odwiedzić bliżej Świąt - po kółkową wpadnę i pokażesz mi przy okazji, co umiesz Dzieci mamy w tym samym wieku to i podobne patenty trzeba mieć

  12. #12
    Chusteryczka Awatar landa
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    okolice Tarnowa
    Posty
    2,459

    Domyślnie

    mmadzik, ten plecak z krzyżem jest super, ale ja go wiążę, tak, że zamiast krzyża robię węzeł, wtedy dziecko jest już przyklejone do pleców i nigdzie nie ucieka, reszta jak na filmie.
    Uwaga tylko techniczna, ten węzeł trzeba sobie dobrze "rozłożyć", w sensie dość wysoko, zeby Ci biustu nie rozjechał hehe, a jak sobie radzić z dociąganiem chusty na plecach rewelacyjnie pokazuje hanti:
    http://www.youtube.com/watch?v=Pq3sg2ujoZ0
    Kacper 26.12.2007, Kamila 22.09.2009

  13. #13
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    Landa - próbowałam też z węzłem tylko rozkładanie poł na dziecku ciężko szło... Zresztą - co tu dużo gadać - nawet wkładanie materiału pod pupę ciężko szło, a co już mówić o bardziej zaawansowanym wiązaniu!
    Jutro kolejne próby - będziemy próbować prosty plecak wg instrukcji z edziecka - oczywiście widzę, że wiązanie bynajmniej nie idealne tam pokazują, ale liczę na to, że ćwiczenia czynią mistrza i niedługo będę mogła poszczycić się lepszym plecaczkiem!

  14. #14
    Chusteryczka Awatar edoro
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    2,589

    Domyślnie

    mmadzik- znajdź sobie jakąś lepszą instrukcję- naprawdę- właśnie obejrzałam tę z eDziecka- OKROPNA (komentarz spoko, ale nie poparty w ogóle w działaniach tej pani)

    Ach, i chyba nie odkryję nic nowego jak powiem, że plecak prosty WCALE NIE JEST PROSTY(do zamotania) A więc- powodzenia
    Ostatnio edytowane przez edoro ; 17-03-2010 o 00:38
    Mama Czterech Księżniczek, Pięciu Rozbójników i jednej Świętej w Niebie
    Małe dzieła mojej Dużej już panny Co robią moje dwie lewe ręce

  15. #15
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    UK
    Posty
    89

    Domyślnie

    dołączam do tematu, tez próbuję znaleźć latwy plecaczek...



    szczęśliwa podwojna chustomamka, na dodatek nosimy się w pieluszkach wielo

  16. #16
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    ten prosty wraz z ćwiczeniami staje się coraz łatwiejszy. Jak ze wszystkim Dla mnie jest najłatwiejszy i najlepiej trzyma głowę...
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  17. #17
    Chustoguru Awatar kammik
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Stolyca
    Posty
    6,437

    Domyślnie

    A ja się wciąż stracham plecaków Mamię się tym, że czekam na wiosnę
    "A co im imponuje? Płaczące posągi. Zamiana wody w wino. Zwykły kwantowy efekt tunelowy, który i tak by się zdarzył, gdyby tylko ktoś zechciał poczekać parę zylionów lat. Jak gdyby zamiana słonecznego światła w wino, dokonywana przez winorośle, ich grona, czas i enzymy nie była tysiąc razy bardziej cudowna i nie zdarzała się stale..."
    Terry Pratchett "Pomniejsze bóstwa"


  18. #18
    Chustomanka Awatar Dharma
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    786

    Domyślnie

    Madzik! Chcesz wiązaną? Mogę ci użyczyć na kilka tygodni - moja leży i czeka aż maluch zacznie siadać. Kupiłyśmy celem używania kołyski - niestety dziecię jej nie lubi. Chusta piękna - vel woolloomoolloo leży. A Ty masz do mnie rzut beretem, bo o ile się nie mylę to my sąsiadkami jesteśmy (zaczepiłam cię kiedyś w zimie z pytaniem ile dziec ma miesięcy, ze tak ładnie w chuście siedzi). Jeśli jesteś zainteresowana pisz na pw.

  19. #19
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dharma Zobacz posta
    Madzik! Chcesz wiązaną? Mogę ci użyczyć na kilka tygodni - moja leży i czeka aż maluch zacznie siadać. Kupiłyśmy celem używania kołyski - niestety dziecię jej nie lubi. Chusta piękna - vel woolloomoolloo leży. A Ty masz do mnie rzut beretem, bo o ile się nie mylę to my sąsiadkami jesteśmy (zaczepiłam cię kiedyś w zimie z pytaniem ile dziec ma miesięcy, ze tak ładnie w chuście siedzi). Jeśli jesteś zainteresowana pisz na pw.
    No proszę, znalazłam Cię!
    A tak odnośnie Twojego posta - dzięki, ale mam wiązankę, chwilowo jeszcze nawet dwie I motamy się bez problemu, ale z przodu - z plecami jeszcze problem. A czemu czekasz, aż dziecko zacznie siadać? W wiązanej można też niesiadające - zresztą jak sama widziałaś, my od drugiego tygodnia życia się nosimy

  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Poznań/Wronki
    Posty
    793

    Domyślnie

    To jest plecak z krzyżem - ja od niego zaczynałam i uważam go za najłatwiejszy. Z tą różnicą, że lepiej jest związać poły chusty na piersiami, wtedy dziecko jest już od razu przywiązane do Ciebie. Rozkładanie poł na pupie najlepiej ćwiczyć przed lustrem i jest nieco łatwiej, gdy dziecko da sobie schować rączki tzn chusta do karku, a nie do pach. Wtedy nie blokuje łokciami.
    Zbieranie dziecka w ten sposób jest rzeczywiście dość kłopotliwe. U nas sprawdzało się zbieranie z krzesła - rozkładałam chustę, sadzałam Weronikę i kucałam przed krzesłem, żeby mieć ją od razu na pożądanej wysokości, przywiązywałam do siebie i dopiero wstawałam. Lepiej jest też nie nachylać się zbyt mocno, bo wtedy plecak bardziej opada, a i dziecko bardziej dokazuje. Warto też zająć czymś jego rączki, będzie spokojniejsze.

    Plecak prosty, wbrew nazwie, w mojej opinii trudniej się dociąga, trzeba bardzo uważać, aby dać pop pupę sporą ilość materiału, żeby nie wyjeżdżał, no i dziecko musi chwilę wytrzymać.

    Jest jeszcze plecak hanti - też super nosi, ale do niego trzeba mieć dziecko obeznane z plecakowaniem.
    Weronika (2008) Wojciech (2010) Witold (2013)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •