Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46

Wątek: Nosidła ergonomiczne - od kiedy ?

Mieszany widok

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie Nosidła ergonomiczne - od kiedy ?

    Właśnie dość intensywnie zgłębiam temat. Jakoś tak się wkręciłam, bo poszukuję nosidła dla siebie. Z chustą wiadomo - się zawiąże i wszystko jest ok, z nosidłami już trzeba się bardziej nakombinować, żeby coś dla siebie znaleźć.
    W kilku wątkach pisałam już przeróżne moje pytania i wątpliwości, a dziś wieczorem zebrało mnie na drążenie tematu - od kiedy dziecko może być noszone w nosidle ergonomicznym (wiecie mąż boks w tv ogląda). Jak pewnie świetnie wiecie, producenci niektórych nosideł piszą, że dziecko można nosić w ich nosidle od urodzenia, ja przyjęłam tę bardziej zachowawczą wersję i po raz pierwszy włożyłam w nosidło dziewczyny jak zaczęły sztywno trzymać główki. Wydawało mi się to ok. Aż do teraz. Wiecie co, nie włożę moich dzieci więcej do nosidła ergonomicznego dopóki nie usiądą!!! Zaczęłam zgłębiać niemieckie forum chustowe, bo na naszym nie znalazłam wystarczającego wyjaśnienia dlaczego nie wolno nosić w nosidle dziecka, które jeszcze samodzielnie nie siedzi. No i znalazłam przekonujące mnie wyjaśnienie tej zagadki. Dziecko można włożyć do nosidła jak już samodzielnie siedzi czyli najczęściej nie wcześniej niż przed ukończeniem 7/9 miesiąca życia. Związane jest to z rozwojem kręgosłupa małego dziecka, przy którym chusta dopasowuje się do naturalnego kształtu kręgosłupa dziecka (który to kształt formuje się do ok 1 roku życia), a nosidło narzuca pozycję. Ale myślę, że na ten temat powinny wypowiedzieć się nasze doradczynie w noszeniu, bo ja coś pokręcić mogę.
    Najgorsze jest to, że osoba taka jak np. ja, żyje sobie ze świadomością, że w nosidłach można nosić nawet najmniejsze dzieci, ponieważ tak pisze producent...
    A może już był podobny temat, tylko ja go przegapiłam?
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MartaS Zobacz posta
    A może już był podobny temat, tylko ja go przegapiłam?
    chyba z tysiac, ale to juz robota Mety

    Generalnie jeszcze rok temu jakbys tu wypalila,z e chcesz do MT lub nosidla ergonomicznego wlozyc noworodka, albo chociaz niesiedzacego dziecia to bys zostala naprowadzona, na jedyna wtedy sluszna droge, ze nie mozna dopoki nie siedzi SAMODZIELNIE. Teraz podobno niektore ergonomiki sa robione inaczej i mozna pod noworodka nawet dopasowac (Aga do tablicy ). Z MT handmejdami to nikt nigdy mnie nie przekona, ze od urodzenia sie nadaje.

  3. #3
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MartaS Zobacz posta
    Ale myślę, że na ten temat powinny wypowiedzieć się nasze doradczynie w noszeniu, bo ja coś pokręcić mogę.
    Niestety, nasze doradczynie chustowe jednomyślne nie są Coraz częściej głoszą, że ergonomiki są ok od kiedy dziecko trzyma pewnie główkę (co podobno jest związane z tym, że producenci robią lepiej dopasowane do maluchów nosidła). Rok temu takie przyzwolenie było nie do pomyślenia.
    Podobną ewolucję przeszły poglądy nt. MT - najpierw były tylko dla dzieci SAMODZIELNIE SIADAJĄCYCH, później dla siedzących, a teraz wiek jeszcze się obniża...
    Trzeba się kierować własnym wyczuciem, wiedzą i rozsądkiem


    Dominiko, szukać mi się nie chce, bo i temat mi ciśnienie podnosi za każdym razem, kiedy się natykam na te nowe rewelacje

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    Doradczynie, wypowiedzcie się pls...Podobno, te nosidła, które są szyte z materiałów "chustowych" są faktycznie lepiej dostosowane do maluszków (bondolino).
    Czy to jest tak, że nosidło trzeba zmieniać wraz z rozwojem dziecka?
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Ja nie wsadziłabym noworodka do nosidła(nawet do Bondolino), dziecko 4-5 miesięczne, które jest zdrowe, dobrze trzyma główke raczej tak.

    z tym dopasowywanie to co kraj to obyczaj, mam kontakt teraz przez sklep z róznymi producentami zagranicznymi i chyba tylko u nas nosidła i MT szyje sie na wymiar. pod dziecko.


    Cytuje Mete "Trzeba się kierować własnym wyczuciem, wiedzą i rozsądkiem"
    Ostatnio edytowane przez nemhain ; 12-12-2009 o 00:24



  6. #6

    Domyślnie

    czyli od kiedy w ergonomiku czy w MT? Wiem, trudne pytanie... Czytam od wczoraj i nadal nie wiem czy będe mogła nosić Olę w nosidle lub MT jak skończy 6 miesięcy... Jedziemy w góry i marzy mi się ergonomik bo chusta ma jednak wiele wad - długo sie wiąże, trudno wqymotać w terenie nie brudząc chusty, nie jest latwo zamotac na plecach no i moja Nati jest za ciepła na gorące letnie dni
    Myślalam nad Manducą zeby wystarczyła na dłużej ale czytam, że dzieci ktore noszą rozmiar ok 62-68 są za małe na Manduce bez wkladki a we wkładke juz nie wchodzą. Moja Ola ma 4,5 miesiaca i jest malutka, ma 62 cm, 2 tyg temu wazyła 5,4 kg...
    Myślę tez nad Ono - przeczytałam cały wątek w recenzjach i wyglada zachecająco.
    Doradzicie coś?

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam gdy Ono wchodziło na rynek było, że dla dzieci siedzących teraz piszą, że dla trzymających główkę.

    Powtórze się i znowu zacytuje Metę: "Trzeba się kierować własnym wyczuciem, wiedzą i rozsądkiem"
    Ostatnio edytowane przez nemhain ; 29-06-2010 o 11:28



  8. #8
    Chusteryczka Awatar m.m.
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    2,095

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nieznajowa Zobacz posta
    czyli od kiedy w ergonomiku czy w MT? Wiem, trudne pytanie... Czytam od wczoraj i nadal nie wiem czy będe mogła nosić Olę w nosidle lub MT jak skończy 6 miesięcy... Jedziemy w góry i marzy mi się ergonomik bo chusta ma jednak wiele wad - długo sie wiąże, trudno wqymotać w terenie nie brudząc chusty, nie jest latwo zamotac na plecach no i moja Nati jest za ciepła na gorące letnie dni
    Myślalam nad Manducą zeby wystarczyła na dłużej ale czytam, że dzieci ktore noszą rozmiar ok 62-68 są za małe na Manduce bez wkladki a we wkładke juz nie wchodzą. Moja Ola ma 4,5 miesiaca i jest malutka, ma 62 cm, 2 tyg temu wazyła 5,4 kg...
    Myślę tez nad Ono - przeczytałam cały wątek w recenzjach i wyglada zachecająco.
    Doradzicie coś?
    moim zdaniem nie należy nosic w ergonomiku dziecka niesiadającego. ale jak już sama przeczytałaś jest wiele opinii na ten temat.
    ono na pewno będzie za duże dla Twojej córeczki. ja je testowałam jak Kluska miała rok i panel był dużo za długi. co do manducy to chyba będzie za szeroka na taką kruszynkę.
    najlepiej umów się z dziewczynami na jakieś spotkanie i sama zobacz, przymierzaj. przeczytaj też wątki o marsupi. dziewczyny piszą , że nadaje się dla maluchów. może ktos ci pożyczy.
    macie jeszcze trochę czasu.
    Duży 12.06.2000 i Malutka 09.09.2008.

  9. #9
    Chustomanka Awatar sowa_m
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,387

    Domyślnie

    ale spokojnie z chustą możesz iść w góry.. z dzieckiem zamotanym z przodu. my co prawda miłośnicy kieszonki, ale w krzyżowe też możesz zawiąza, jak nie chcesz rozwiązywac za każdym postojem. weź tylko zapas koszulek dla siebie i dziecka i po prostu lekko je ubieraj, jeśli to będzie Nati, nawet jeśli to być tylko sama pielucha. ja nawet teraz chodze w gory z chusta, a mala skończyla dwa lata. po prostu nosze na zmianę, bo inaczej obciąza chusta, inaczej nosidło, dwa dni z tym samym nie dałabym rady,bo po prostu jest mi niewygodnie (tak naprawdę każdy powód jest dobry, by mieć parę chust w domu

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Barbarzynca - zdrowy noworodek nie trzyma samodzielnie główki. Wynika to z etapu rozwoju kręgosłupa, lordoza szyjna pojawia się około 3 miesiąca. I nie ma zdrowych nosidełek dla noworodków (tak na marginesie, na załączonym zdjęciu również nie ma noworodka).
    Edit
    Czyzyk, moim zdaniem nie ma.proboemu żeby doraźnie skorzystać z tuli. Udanej podróžy
    Ostatnio edytowane przez Alassea ; 21-01-2016 o 17:24
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  11. #11
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    Alassea a co myślisz o Storchenwiege Baby Carrier Ja używam przy Darku Zadko bo na wypady na szczepienie Darek ma 5 miesięcy Po domu i na spacery to chustę mamy
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

  12. #12
    Chustoholiczka Awatar Alassea
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    5,873

    Domyślnie

    Trzeciaczku przepraszam najmocniej, umknął mi post.
    Storcz jest w porządku. Dzięki temu, że jest z materiału chustowego i ma możliwość regulacji szerokości (na dole i u góry) i wysokości panela można uzyskać u pięciomiesięcznego dziecka dobrą i stabilną pozycję. Wersja 2015 jest dużo lepsza od poprzedniej imo. No i wygodne dla noszącego
    Cypisek - [maj 2012], Żabka - [czerwiec 2015]
    Żona, matka, Certyfikowana Doula, Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, CDL


  13. #13
    Chustofanka Awatar Trzeciaczek
    Dołączył
    Jul 2015
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    433

    Domyślnie

    dzięki kochana za odp
    bo już się bałam że może młodego krzywdzę , krótkimi wypadami
    ale w sumie i tak wolimy chusty (przynajmniej ja a młody lubi się nosić obojętnie w czym)
    Mąż: 25.12.2013 Młody 24.08.2015. godz 18:18.
    KOCHAM WIĘC NOSZĘ

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •