Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 196

Wątek: Al Melle

  1. #81
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Dlatego mam nadzieję, że Dankin odpowie bardzo jestem ciekawa...
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  2. #82
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grizolda Zobacz posta
    Nosiłaś kiedyś w MT bez wypełnionego pasa biodrowego??
    ja nosiłam. 16 kg. nigdy wiecej tego nie zrobie!

  3. #83
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Ja też nosiłam co prawda nie 16 kg, a 10 ale jakoś nie miałam z tym problemu, tzn nic mnie nie bolało i nie uwierało. Materiał był dość gruby i było ok. Ale to moja subiektywna opinia.
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  4. #84
    Chustoholiczka Awatar Jasnie Pani :)
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Belfast
    Posty
    5,487

    Domyślnie

    zaryzykuje stwierdzenie, ze 6 kg to w cholere duzo w tym wypadku

  5. #85
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Pewnie masz rację Jaśnie
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  6. #86
    Chustomanka Awatar dorcik81
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    1,303

    Domyślnie

    dankin chodziło o wypełniony pas biodrowy ( tak żeby nic się nie wpijało,inaczej rozkłada ciężar),ja mam w domu dwa mt,jedno ma węższe i mniej wypełnione pasy a drugie szersze i mocno wypełnione,zdecydowanie wolę tego drugiego,jak dla mnie wygodniejsze zwłaszcza,że jak miałam w nim młodą ostatni raz to jakieś 12-13 kg ważyła
    a co do chust to podzielam zdanie cobry,gdybym miała wybrać pomiędzy cienkim bawełnianym sari a flanelową chustą samoróbką ( te w paski wyglądają na flanelowe) to zdecydowanie wolę to drugie,wszak pouche chusta.pl też są z mięciutkiej flaneli ale ja to nawet z zarze bałam się nosić bo miałam wrażenie,że się zaraz porwie
    starsza 27.11.2008
    młodsza 28.12.2010
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.


  7. #87
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Domyśliłam, się, że o wypełniony pas biodrowy co zresztą napisałam, pytałam o jakie wycięcia chodzi Dankin bo tego nie rozumiem.
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  8. #88
    Chustomanka Awatar dorcik81
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    1,303

    Domyślnie

    niektóre mt np. szyte przez Alcię mają podcięte panele i wtedy taki dwurozmiarowy się z nich robi
    starsza 27.11.2008
    młodsza 28.12.2010
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.


  9. #89
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Jesli chodzi o takie wycięcia w panelu to nie bardzo rozumiem dlaczego ich brak miałby być wadą MT. Ja np. nie lubię tych wycięć w panelu i wszystkie moje MT mają prosty panel. Chyba zależy kto co lubi. Nie jestem fanką Al Melle, ale nie rozumiem takiego oceniania produktu ot tak sobie.
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  10. #90
    Chustomanka Awatar dorcik81
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    1,303

    Domyślnie

    moje mają delikatnie podcięte panele i to mi bardzo pasuje,miałam okazję wypróbować taki z mocno wyciętym panelem i bałam się,że młoda z niego wypadnie...ale to oczywiście rzecz gustu,jednym to pasuje innym nie
    starsza 27.11.2008
    młodsza 28.12.2010
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.


  11. #91
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    ano już piszę o co chodzi z tym wcięciem, po prostu w opisie aukcji było że mt ma wcięcię, podejrzewam że panel powinien byc lekko wycięty ale ja ze zdjęcia nie mogłam się dopatrzec i dla mnie on był całkowicie prosty no formalistka jestem :/

    ja jestem już praktycznie tylko mietkowa, mam 16 bardzo różnych różniastych mietków na stanie, w jeszcze większej liczbie nosiłam swoje dzieci i ja wiem co dla mniej jest najlepsze, bo sobie wypraktykowałam co mi odpowiada a co nie

    nie mam kompletnie nic do "firmy", oceniam tylko ich produkt który dla mnie nie jest wystarczająco dobry; dla mnie profilowany panel to akurat zaleta;
    Mam wrażenie że firma idzie po prostu po najcieńszej linii oporu i proponuje nam proste rzeczy, tak by się kasowo zgadzało a wystarczyło by choc troszkę nas poczytac i trochę modernizacji produktów i mogły by byc o wiele lepsze. Bardzo mi się podobają nasze dziewczyny szyjące bo potrafią szybko się wpasowac w potrzeby i tym samym błyskawicznie się rozwijają bo przy al melle ma wrażenie że coś zaczynają i nie robią nic by jakoś to udoskonalac.... no takie mam odczucia, pewnie się mylę
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  12. #92
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    Bardzo mi się podobają nasze dziewczyny szyjące bo potrafią szybko się wpasowac w potrzeby i tym samym błyskawicznie się rozwijają bo przy al melle ma wrażenie że coś zaczynają i nie robią nic by jakoś to udoskonalac.... no takie mam odczucia, pewnie się mylę
    tak otowo napiszę - AlMelle to też NASZA DZIEWCZYNA

  13. #93
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
    tak otowo napiszę - AlMelle to też NASZA DZIEWCZYNA

    wiem wiem ale mam wrażenie że jakoś mało o nas dba no nie czuję sie dopieszczona przez nią chustowo/mietkowo; kważdym razie i na razie jej oferta nie jest dla mnie, czekam na dalszy rozwój
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  14. #94
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    a wiecie co mnie bardzo boli? ze w sumie spora część naszych wypowiedzi opiera się na "widziałam na zdjęciu" - w sensie, że nie są to wypowiedzi osób, które faktycznie miały produkt w ręku. szczególnie się to tyczy niszowych produktów. Na przykład taki Womar - gro osób wypowiadało się nie mając ich chusty w ręku ale za to jak autorytatywnie się wypowiadało! a jakże!
    Nie piszę tego przeciw komukolwiek, bo ocena ze zdjęcia to ocena IMO wyłącznie aspektu gustowego bo nijak fotka nie może oddać użytkowych zalet czy wad produktu... a z tego co wiem, to AlMelle daje do potestowania swoje produkty, wystarczy się z nią skontaktować. Ja tak miałam elastyka i tkaną z rypsowym splotem (BTW: no w tej chuście można by konia unieść, taka wytrzymała, ino sztywna mocno była, przynajmniej jako nówka, bo taka do mnie trafiła).

    Ja niemietkowa jestem totalnie, mimo wielu prób - ale moze którejś udałoby się z nią dogadać na testy? korci mnie zamówienie u niej onbu...

  15. #95
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    nie wszystkie krytykują, nie wiedząc o czym mówią- ja miałam w rękach jej tkaną i dziecka bym w to nie zamotowała.

  16. #96
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    no ja też wiem o czym mówię.. szkoda mi rodzicom mówić aby kupili od niej chustę - jak chcą nosić we flaneli lepiej aby sobie pocięli prześcieradło.. Nie podoba mi się również fakt, że korzysta z wykroju oppamamy ( a tak to wygląda).
    co do pasów biodrowych -nie szaleję za MT z wypełnionym pasem biodrowym Ergonomiki owszem, Mt tylko bez wypełnień "na dole" - chyba, że mówicie o pasach naramiennych.. Mój ulubiony MT Kozy nie ma wypełnionego pasa biodrowego - ba nie ma go wcale ma doszyte po skosie pasy do zawiązania, ale pasa jako takiego pełnego nie ma ; )

  17. #97
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    ja sobie osobiście nie wyobrażam nosic 20kg bez wypełnionego pasa biodrowego


    bardzo dużo osób miało stycznośc czy to z produktami al melile czy womaru, to nie jest tak że większośc wypowiedzi opiera się na niczym

    Z racji tego że uwielbiam mt, bardzo "siedzę w temacie", codziennie wyszukuje cudeniek, naprawdę potrafię stwierdzic "po zdjęciu" czy będzie mi pasował Mietek musi mnie powalic na kolana, ten nie powalił. Może gdyby był przystosowany dla młodszego dziecka byłabym łaskawsza
    Szkoda że ta "nasza" dziewczyna się już nie udziela na forum, pewnie byłoby kilka pytań
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  18. #98
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    tez zaluje ze sie juz nie udziela. tez mam chuste almelle i osobiscie wole zasade - nawet w zaslonie byle nosic a nie porzucac w lozeczku

  19. #99
    Chustonówka Awatar Maq
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    13

    Domyślnie

    Mam chustę Almelle tzw "tkaną" wiązaną, kupiłam na allegro dla maluszka miesięcznego, bo było tanio i nosiłam go z dużym powodzeniem do teraz (4 mc skonczone). Nadal się nadaje, ale nie dociąga się tak dobrze, jak te firmowe. Materiał istotnie przypomina trochę zasłony albo poszwę, pomimo atestów nie ma porównania do skośnokrzyżowego. Miałam w użyciu inne chusty - bebelulu i nati - i powiem, że jest różnica. Ale mimo to nie narzekam, daje się nosić, (motamy się w kieszonkę) ani ja ani dziecko nie jest ściśnięte, czy przyduszone, jest nam wygodnie. Pomału przymierzamy się do motania na plecach i z racji wagi chcę kupić jednak firmówkę.

    Podsumowując

    Pozytywy:
    - niska cena
    - dobra na początek, jeżeli ktoś chce zobaczyć "na próbę", czy dziecko polubi chustowanie (raczej polubi )
    - cienka, dobra na lato
    - z powodzeniem uniesie małe dziecko
    - ładne kolory
    - leciutka
    - łatwo się pierze i b.szybko schnie

    Negatywy:
    - materiał nie dociąga się najlepiej
    - nie ogrzeje jesienią i w zimie (cienka)
    - trochę się gniecie
    - używaną będzie trudno odsprzedać






    Nasze poczynania do poczytania:

    http://maqtka.blog.onet.pl/

  20. #100
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie

    pewnie jest o tym w watku ale nie mam czasu czytac.

    dlaczego to COŚ nazywa się chusta do noszenia dziecka? znajoma miala dostac w prezencie, czekala dlugo, warsztaty zaliczyla, wiązac umiala, dopytywala jaka, jej synek mam 8mscy i 9 kg, wiec zamowila u darczyncy lniana zeby lepiej nosila... oczywiscie nie wiedziala jakiej marki dostanie... byla u mnie i macala Didka lnianego, mówi "moja chusta jakaś inna", patrze do jej torby na te chuste... i widze obrus. A to niby chusta, almelle lniana - to jest ciensze niz moje lniane zaslony!
    No i chusta posluzyla za obrus na piknik w parku.

    to jest żenada, nie wiem kto to szyje, ale naciąga ludzi

    może na noworodka by sie nadała ale lepiej już na zasłonkę czy obrus
    lato 2008, jesień 2010, zima 2013... i jesieniozima 2022
    --------------------------------
    doradca Akademii Noszenia Dzieci od 2010
    instruktor Masażu Shantala od 2013




Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •