Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 196

Wątek: Al Melle

  1. #41
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ania Zobacz posta
    hej, to kiedy puszczasz te chusty do testów i podbijasz forumowe chustonoszki?
    Aniu to ja Ci odpowiem: nieprędko
    Bo testy jako forma reklamy podlegają zasadom reklamy

  2. #42
    Chustonoszka Awatar Almelle
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez reni Zobacz posta
    ja za siebie napisze ze chetnie obejrze te chusty na najbliższym spotkaniu w lodzi
    w najblizsza sob w sklepie mama i ja na piłsudskiego 135
    bardzo chętnie przyjdę...i przyniose chusty...powiedz mi jeszcze tylko Reni o której godzinie jest to spotkanie.
    AlMelle - producent chust elastycznych i tkanych
    www.almelle.pl

  3. #43
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Sosnowcu
    Posty
    4,654

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Meta Zobacz posta
    Aniu to ja Ci odpowiem: nieprędko
    Bo testy jako forma reklamy podlegają zasadom reklamy
    Ty to wiesz jak mnie rozpalić

  4. #44
    Chusteryczka Awatar reni
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    1,802

    Domyślnie

    od 15 do 18 na warsztaty spotkania są łodzkie pogaduszki tam zapraszamy

  5. #45
    Chustonoszka Awatar Almelle
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ania Zobacz posta
    hej, to kiedy puszczasz te chusty do testów i podbijasz forumowe chustonoszki?
    Aniu najszybciej jak będzie można.
    AlMelle - producent chust elastycznych i tkanych
    www.almelle.pl

  6. #46
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,522

    Domyślnie

    o tkanych sie nie wypowiadam - nie macałam
    do elastyka kórego mam - jak juz pisałam-mam sentyment bo to moja pierwsza chusta, nosiłam jesienią i zimą Maćka do 7,5 kg - później za ciężki dla mnie jednak był w tej chuście.
    bardzo się cieszę ze nie wydałam na nią pokaźnej sumki bo dzieki temu mogłam zainwestować w tkaną.
    moim zdaniem na poczatek dla mniej zamoznych sie nadaje.
    teraz chustę ma koleżanka i tez jest zadowolona a ze synek juz ciężkawy 7 kg- pieniądze odkłada na nosidło ergo
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://subkonta.jim.org/nasze-dzieci/lista


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  7. #47
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Almelle Zobacz posta
    nie piszesz jaką chustę miałaś w ręku...
    I tak Ci pewnie nic to nie da jak powiem, że to był elastyk w biało-czerwone paski, aktualnie nie masz takiego na allegro, a tam był kupowany.


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  8. #48
    Chustonoszka Awatar Almelle
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jewa Zobacz posta
    I tak Ci pewnie nic to nie da jak powiem, że to był elastyk w biało-czerwone paski, aktualnie nie masz takiego na allegro, a tam był kupowany.
    oczywiście, że wiem który to elasyk...tak sie składa że tą samą chustę kupowała u mnie kiedyś pani bezpośrednio (motała sie z dzieckiem 6 tg. ) i po paru miesiacach przyszła kolejna osoba z polecenia właśnie tamtej pani...więc musiala byc zadowolona...
    tak więc chusta nie jest zła, tylko zdania podzielone.
    AlMelle - producent chust elastycznych i tkanych
    www.almelle.pl

  9. #49
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    To zależy czy się ma porównanie do czegoś innego czy nie. Mnie osoba która kupiła tą chuste prosiła o pomoc przy motaniu bo myślał, że robi coś nie tak, dziecko jej po 10 minutach leciało w dół nawet gdy chustę zawiązała sobie na maxa!!! To samo mówi za siebie. ...


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  10. #50
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jewa Zobacz posta
    To zależy czy się ma porównanie do czegoś innego czy nie.
    A do mnie właśnie przyleciała taka chusta od Almelle bo spytałam (jako, że ciekawska ze mnie straszliwie istota), czy istniałaby możliwość przetestowania i popatrzenia o co w tym wszystkim chodzi.
    Mam dawno kupioną od niej bawełenkę (mnie się przydaje na awaryjne sytuacje bo zajmuje mniej miejsca w torebce niż moja kółkowa) i czytając różne wypowiedzi, ciekawa byłam co jest grane i skąd takie dyszenie i żądza krwi u niektórych osób.

    NO więc akurat też MAM PORÓWNANIE teraz.

    1. elastyk mi siada, to fakt. Pyza nie jest duża ale siada a chusta wpija mi się w ramiona. Ale dokładnie takie samo odczucie mam przy LD... jak będzie okazja, to jeszcze poćwiczę sobie na MaM jak mi LittleMonster jeszcze kiedyś ją znowu pokaże i pozwoli przymierzyć. Bo może ja po prostu "nieelastyczna mama" jestem a jedynie "tkana mama".

    2. tkana (nowa jakaś, bo inna niż ta bawełenka) jest, hmmmm inna. To nie jest ani skośnokrzyżowa ani żakard... takie coś, ale mocny ten materiał (sorki ale ja test rozumiem dosłownie, więc dla testu zawiesiłam się na niej celem pobujania się jak na huśtawce) i wytrzymało mnie. Nosi zdecydowanie lepiej niż bawełenka ale zajmuje więcej miejsca więc pozostanę przy tym co mam.


    Tkana lada dzień pofrunie ode mnie ale jakby co, to mogę tego elastyka na pm przekazać dalej, jak Almelle się zgodzi rzecz jasna, bo nie obgadałam z nią co dalej z tym mam zrobić.

    BTW: nie można zrobić jakiegoś wątku testowego? Czytałam wypowiedź Meta ale chyba mam zamleczony mózg bo nie wiem co mam reklama do testów... na testach nie tylko się chwali.

    Jeśli naruszyłam jakoś regulamin moim postem (bo nie jestem jeszcze biegła w te klocki), to biję się w pierś i o wybaczenie prosząc, liczę na sugestię co mam wyedytować i zmienić.

  11. #51
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    Puszczenie darmowej chusty do testów jest forma reklamy dla producenta bo pokazuje swój produkt czyli go reklamuje. I dlatego zakładanie wątku testowego i formowanie się kolejki jest określone w regulaminie.
    Dodatkowo forum jest przede wszystkim miejscem rozmów użytkowniczek chust a nie placem targowym dla każdego producenta/sprzedawcy który ma ochotę tu zajrzeć - chcemy kupować od osób które znamy, o których wiemy że długo noszą, w czym noszą, jak noszą (żeby umieli DOBRZE doradzić wiązanie, pomóc nowemu użytkownikowi sprzedawanej chusty). Stąd takie a nie inne ograniczenia regulaminowe (jak dla mnie to i tak za słabe jeszcze).

  12. #52
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Stivel Zobacz posta
    Puszczenie darmowej chusty do testów jest forma reklamy dla producenta bo pokazuje swój produkt czyli go reklamuje.
    No tu masz rację, ale IMO test tak naprawdę służy MNIE i MOJEMU DZIECKU - bo mogąc pomacać i potestować, mogę podjąć świadomą decyzję co jest dobre dla mnie i dla mojego dziecka. A nie każdy mieszka w wielkim mieście tudzież ma dostęp do kominikacji publicznej, aby móc spotykać się z innymi chustomamami i podotykać chusty.

    Cytat Zamieszczone przez Stivel Zobacz posta
    Dodatkowo forum jest przede wszystkim miejscem rozmów użytkowniczek chust a nie placem targowym dla każdego producenta/sprzedawcy który ma ochotę tu zajrzeć - chcemy kupować od osób które znamy, o których wiemy że długo noszą, w czym noszą, jak noszą (żeby umieli DOBRZE doradzić wiązanie, pomóc nowemu użytkownikowi sprzedawanej chusty). Stąd takie a nie inne ograniczenia regulaminowe (jak dla mnie to i tak za słabe jeszcze).

    Nie gniewaj się, ale to w takim razie sobie mocno przeczysz. Bo jeśli to miejsce służy do rozmów, to mamy wolność słowa i KAŻDEMU wolno się wypowiadać w sposób nieuwłaczający godności drugiej osoby. A jeśli dzielimy ludzi na kategorie (np. ograniczamy możliwość wypowiedzi ze względu na wykonywany zawód) to jest to wręcz PRZESTĘPSTWO.

    A do tego jak mamy poznać kogoś, skoro nie wolno mu nic pisać o tym jakie ma doświadczenie, co potrafi i co może zaoferować? Rozumiem, że to forum to jednak nie jest miejsce gdzie mogłabym się RZETELNIE dowiedzieć o noszeniu chust, bo na spotkaniach i w wątkach rozmawia sie o częściach tylnich Maryni a nie o noszeniu.


    resztę wyodrębniłam do nowego wątku, bo zaczyna być OT. (http://www.chusty.info/forum/showthr...Forum&p=689807)

  13. #53
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cobra Zobacz posta
    No tu masz rację, ale IMO test tak naprawdę służy MNIE i MOJEMU DZIECKU - bo mogąc pomacać i potestować, mogę podjąć świadomą decyzję co jest dobre dla mnie i dla mojego dziecka. A nie każdy mieszka w wielkim mieście tudzież ma dostęp do kominikacji publicznej, aby móc spotykać się z innymi chustomamami i podotykać chusty.
    Testy służą obu stronom - producentowi/sprzedawcy i testerowi - i to jest jak najbardziej w porządku, ale właścicielka tego forum chce żeby korzystali z tego producenci/sprzedawcy, którzy są jednocześnie osobami rozumiejącymi i realizującymi ideę noszenia i bliskości z dzieckiem, fascynatami chust i pokazywali to w swoich postach w innych działach tego forum, a nie zaczynali swoją aktywność od reklamy czy oferty sprzedażowej.


    Cytat Zamieszczone przez cobra Zobacz posta
    Nie gniewaj się, ale to w takim razie sobie mocno przeczysz. Bo jeśli to miejsce służy do rozmów, to mamy wolność słowa i KAŻDEMU wolno się wypowiadać w sposób nieuwłaczający godności drugiej osoby. A jeśli dzielimy ludzi na kategorie (np. ograniczamy możliwość wypowiedzi ze względu na wykonywany zawód) to jest to wręcz PRZESTĘPSTWO.

    A do tego jak mamy poznać kogoś, skoro nie wolno mu nic pisać o tym jakie ma doświadczenie, co potrafi i co może zaoferować? Rozumiem, że to forum to jednak nie jest miejsce gdzie mogłabym się RZETELNIE dowiedzieć o noszeniu chust, bo na spotkaniach i w wątkach rozmawia sie o częściach tylnich Maryni a nie o noszeniu.
    Forum jest otwarte dla wszystkich rodziców którzy noszą lub chcą nosić swoje dzieci w chustach. Każdy może bez ograniczeń wypowiadać się w działach dotyczących idei chustonoszenia, samych chust (warto tam samemu napisać recenzje używanych szmatek po to żeby następnym było łątwiej), oraz chustowiązania - fantastycznej części forum, gdzie doradcy i inni rodzice ocenią zdjęcie 'naszego' wiązania i poradzą jak je poprawić (jeżeli cos było nie tak). Można też porozmawiac o innych aspektach rodzicielstwa jak karmienie dzieci, pieluszkowanie ich (bądź nie), zdrowie itp itd
    Można sprzedwać swoje prywatne chusty, kupować od innych rodziców ich prywatne chusty, wymieniać się nimi ... mnóstwo mnóstwo opcji - dla każdego coś ciekawego.

    A kiedy do tego dochodzi sprzedaż nie-prywatna, czyli sklepy internetowe to są dwie możliwości:
    --> forumowy wyjadacz, ktoś z długim stażem, kogo znamy z forum, ze spotkań zaczyna prowadzić chustowy biznes - wiem kim jest, co potrafi z kwestii chustowiązania, czy może doradzić zainteresowanym rodzicom chuste i wiązania, czy umie szkolić...
    --> na forum pojawia się z nagła ktoś nowy, kto wchodzi z okrzykiem - kupujcie u mnie to i tamto! i ja nie wiem o tej osobie nic - chociażby sprzedawała największe 'ekskluziwy' za grosze to ja nie kupię, bo oprócz handlu na tym forum liczy (a może liczyła się
    ) idea.
    Jeżeli zobaczę że taki sprzedawca zaczyna swoją przygodę z forum od przywitania się, przedstwienia swoich doświadczeń z chustami, noszeniem, opowie o swoich przygodach, dzieciach, pomoże innym w doskonaleniu ich wiązań to uznam, że jest 'swój' i wtedy te 'ekskluziwy' będą moje, ale to dopiero po jakimś czasie.
    I na to poznanie się sprzdawcy z resztą forum Jazzoo dała limit postów (choć wg. mnei powinien być tez limit czasu spędzonego na forum, bo posty można ponabijać głupimi dopiskami do starych tematów).

    A jeżeli uważasz, że na forum brakuje rzetelnej wiedzy o chustach i noszeniu to znaczy że nie pokopałaś w podstawowych, chustowych działach forum dostatecznie głęboko...


    Cytat Zamieszczone przez cobra Zobacz posta
    resztę wyodrębniłam do nowego wątku, bo zaczyna być OT. (http://www.chusty.info/forum/showthr...Forum&p=689807)
    może się wypowiem, jak czas pozwoli.

  14. #54
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Dziękuję za wypowiedź.

    Ja to z jednej strony rozumiem, a z drugiej zupełnie nie rozumiem faktu, że znakomita większość najeżdża na kobitę, komentując nie tylko jej produkty ale również i ją samą, chociażby jej wygląd.

    Jakoś mi się Robin Hood załącza w takiej sytuacji.

  15. #55
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cobra Zobacz posta

    Ja to z jednej strony rozumiem, a z drugiej zupełnie nie rozumiem faktu, że znakomita większość najeżdża na kobitę, komentując nie tylko jej produkty ale również i ją samą, chociażby jej wygląd.

    Komentowane są wszystkie zdjęcia producentów chust (zwłaszcza sesje elevilli...) - i są achy i ochy oraz a fe fe co za paskudztwo... Zgodnie z odczuciami forumowiczów na temat tego, co dany producent na tych zdjęciach prezentuje...

    Dla odmiany fotki prywatne chustonoszek tylko komplementujemy Dorobisz się dostępu do galerii to zobaczysz
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  16. #56
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Sosnowcu
    Posty
    4,654

    Domyślnie

    dla mnie sesje Almelle są STRASZNE

  17. #57
    Chustoguru Awatar mmadzik
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,766

    Domyślnie

    Ja chust AlMelle nie widziałam i się nie wypowiem w tym temacie. Mam tylko jedno drobne zastrzeżenie do opisu aukcji chusty elastycznej, mianowicie:

    Wymiary to : długość 4,8 m.; szerokość 50 cm, a więc na wszystkie najbardziej "chustożerne" wiązania. Środek wyznacza firmowa naszywka, a jej końce są odpowiednio ścięte, żeby się ładnie układała...chabrowe ogony mają długośc 57 cm.
    W zasadzie jest jedno wiązanie dla elastyka i jego modyfikacja dla noszenia w kołysce - także zbyt wielkiego wyboru wiązań to nie ma

  18. #58
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmadzik Zobacz posta
    W zasadzie jest jedno wiązanie dla elastyka i jego modyfikacja dla noszenia w kołysce - także zbyt wielkiego wyboru wiązań to nie ma
    o właśnie, że nie - sama przeżyłam szok - http://www.loveyduds.com/wrap_instructions - ten link zamieściłam też w dziale instrukcji noszenia - idę zobaczyć czy ktoś może coś odpisał

  19. #59
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cobra Zobacz posta
    o właśnie, że nie - sama przeżyłam szok - http://www.loveyduds.com/wrap_instructions - ten link zamieściłam też w dziale instrukcji noszenia - idę zobaczyć czy ktoś może coś odpisał
    Nie masz racji - dla elastyka wiązanie jest jedno - trzy warstwy na dziecku, producenci często mają fuszerki wiązaniowe - to niestety kolejny przykład, więcej napisałam w odpowiednim wątku co by OT nie robić...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  20. #60
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Sosnowcu
    Posty
    4,654

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    Nie masz racji - dla elastyka wiązanie jest jedno - trzy warstwy na dziecku, producenci często mają fuszerki wiązaniowe - to niestety kolejny przykład, więcej napisałam w odpowiednim wątku co by OT nie robić...
    diobeł

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •