Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 196

Wątek: Al Melle

  1. #21
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    O ja też tą babkę pamiętam!!!!Była strasznie natarczywa...
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  2. #22
    Chustomanka Awatar marta
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    938

    Domyślnie

    Ja kupiłam elastyki u Pentelki. Cena bardzo niska, a chusty dobrej jakości. Piękne kolory. Wiązałam w jedną moją lalkę treningową i jestem bardzo zadowolona z efektu.Tylko to nie są 100% bawełniane chusty, mają domieszkę 5% elastynu.
    Marta, mama Zosi, Ignasia, Tosi i Jasia. http://oppamama.blogspot.com

  3. #23
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,527

    Domyślnie elastyk allmele

    Ja mam tego elastyka - nadaje sie, nie narzekam, ale jest to dośc gruba bawełna i nie taka miekka jak np plekont, czy lenny, generalnie na zime ok, ale na lato moze byc za ciepła, zwłaszcze ze beda jej 3 warstwy na dziecku.
    Ja do noszenie po mieszkaniu zakładam tylko cienka koszulke z krótkim. ale u mnie 23 st jest.
    Myslę ze jak brak ci funduszy to moze byc - tyle ze nie ponosiś dłuzej jak do 7-8 kg - a póżniej w tkana lepiej zainwestować firmówke jednak
    Ja w mojej nosze 6 kg- synka - jest ok ale kuzyneczka waży 10 kg i nie da rady dłużej niz pół godz (, i w dodatku chusta ciagnie , boli kark i kuzynka sie zsuwała a w aukcji napisane ze do 13 kg !! akurat

  4. #24
    Chustonoszka Awatar Almelle
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    62

    Domyślnie

    Pchełka, ale nogi już nie zmieściła, bo Barbie to bardzo długie nogi mają .

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    No ja myślę, że chciała się nauczyc. Pamiętam ich pierwsze wiązania. O matkoooo!!!! wszystko dyndało i wisiało, a to jej dziecko to takie na oko 4-5 letnie wyglądało.
    Witam serdecznie,

    myślę, że u każdej chustowej mamy pierwsze wiązania wyglądają zawsze "O matkoooo!!!!" i dlatego są organizowane warsztaty Inaczej doradcy nie mieliby co robić.

    Dziecię moje miało 1,5 roku, gdy byłam na spotkaniu, więc albo mylisz mnie albo moje dziecko z kimś innym

    Cytat Zamieszczone przez grizolda Zobacz posta
    O ja też tą babkę pamiętam!!!!Była strasznie natarczywa...
    odnośnie natarczywości... jeśli masz tak dobrą pamięć (pogratulować), to z pewnością pamiętasz również to, że znakomita większość osób uczestniczących w tych warsztatach rozmawiała "o fiołkach i aniołkach" , czyli zajęta była rozmowami towarzyskimi, natomiast samą nauką wiązań była średnio zainteresowana. Natomiast ja poszłam tam, żeby się nauczyć możliwie jak najwięcej. Jestem więc mocno zaskoczona faktem, że zostało to przyjęte jako natarczywość. Jeśli nie po to, żeby się nauczyć maksymalnie dużo, to po co są organizowane takie spotkania?

    Cytat Zamieszczone przez dagmar Zobacz posta
    , ja barzdziej patrzę na cenę i atesty (na tym pkt mam manie )
    Słusznie, że zwracacie uwagę na atesty, bo w naszej firmie wybieramy tkaniny właśnie pod kątem atestów i certyfikatów. W tej branży jest wiele podobnych do siebie materiałów ale nie każdy z nich jest bezpieczny dla dzieci zarówno pod względem splotu, jak i użytych farb. Bezpieczeństwo dzieci jest w końcu najważniejsze.

    Ostatnio edytowane przez Almelle ; 24-05-2010 o 20:45

  5. #25
    Chustonoszka Awatar Almelle
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    62

    Talking

    Witam serdecznie miłe panie (i panów, jeśli takowi tu też są),

    w końcu zawitałam na to forum i czuję się niejako wywołana do tablicy krytycznymi wypowiedziami forumowiczek.
    Wiem, że każdy ma prawo do własnego zdania i, że nie zawsze to zdanie musi być zgodne z ogólną tendencją widoczną na forum.
    Z jednej strony bardzo mnie cieszy fakt, że pisze się o naszych chustach a z drugiej strony jest mi smutno, że w większości wypowiadają się osoby, które nigdy naszych chust nie miały w rękach.

    W zasadzie nie wiem, czy ten post nie powinien znaleźć się w dziale Reklama czy innym podobnym, ale skoro wątek jest tutaj, to tutaj się do niego ustosunkuję.

    Piszecie, że chusty firmy AlMelle to tzw. "samoróbki" wrzucając je "do jednego wora" ze wszystkimi chustami szytymi przez każdą, dowolną mamę. Ale nasze chusty nie są szyte na stole kuchennym między kluskami a konfiturą, nie są szyte z pościeli, którą podarowała nam ciocia. Są szyte w firmie przez osoby posiadające wiedzę i doświadczenie, z materiałów posiadających certyfikaty i atesty.
    Używamy różnych materiałów, które posiadają charakterystyczne dla siebie właściwości. W zasadzie większość z potencjalnych klientów może coś dla siebie znaleźć.

    Każda z waszych uwag jest dla mnie cenna - pomagacie nam poprawiać i rozwijać firmę w dobrym kierunku. Dzięki waszym uwagom i pomysłom z pewnością nasze produkty będą coraz lepsze a co za tym idzie, to klienci będą bardziej zadowoleni.

    Jednym z głównych zarzutów jest ten, że nasze chusty nie są szyte ze skośnokrzyżowego materiału. Celowo nie szyjemy z niego naszych chust. Pomijając fakt, że jest znacznie droższy niż inne sploty , wcale nie musi być znacznie lepszy niż np. żakard. Jak wam przecież dobrze wiadomo, najbardziej uznane i lubiane na tym forum firmy też nie używają tylko tego splotu. Natibaby i ich diamenty, Didymos i jego indio, 80% (tak "na oko licząc na Straganie) chust kółkowych... W zasadzie większość firm (no może poza Hoppedizem) ma w swojej ofercie chusty z innych splotów niż skośnokrzyżowe i są one bardzo chwalone przez chustomamy.

    [...]

    Dodatkowo chciałabym zauważyć, że nie każdy kolekcjonuje chusty i nie każdego stać na chustę nawet za 100 zł, dlatego myślę, że nasze chusty trafiają w taką właśnie niszę.
    Skądinąd odnoszę czasami wrażenie, że z niektórymi chustomamami jest trochę tak, że chwalić się wydaniem 50 zł nie bardzo jest sens ale tym, ze się kupiło pawie za 1000 to już tak, bo to świadczy o statusie materialnym, stąd ich takie a nie inne nastawienie do tańszych chust.


    Uff, troszkę się napisałam ale mam nadzieję, że teraz łatwiej nam będzie o porozumienie i wspólne działanie.
    Ostatnio edytowane przez Meta ; 23-05-2010 o 08:10 Powód: proszę się zapoznać z regulaminem forum - w szczególności z regulaminem działu Reklama

  6. #26
    Chusteryczka Awatar aurora
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    2,180

    Domyślnie

    To ja na szybko.

    Po pierwsze, czekałam na ujawnienie

    Po drugie, miałam wczoraj w rękach chustę Almelle. Jeden tata przyniósł ją na spotkanie (warsztaty), obejrzał te chusty, które były prezentowane i powiedział: "widzę, że chusta, którą kupiłem, jest zła". Miał tę chustę w kolorowe paski, z materiału, z którego Tetro szyje też swoje pieluszki. To, co miałam w ręku, nadawało się może na prześcieradło, ale przecież w prześcieradle też można nosić, jak się dobrze dociągnie Zaznaczę jeszcze, że spotkanie było prowadzone przez doradcę, a nie przestawiciela konkretnej firmy.

    Po trzecie, gdyby wydane 50 zł na Waszą chustę było dobrze wydanymi 50 zł, uwierz mi, dziewczyny chwaliłyby się tym na prawo i lewo. Czasem jednak drożej znaczy lepiej. To tak jakby kupić malucha zamiast Mercedesa i narzekać, że komfort jazdy nie ten, nie wspominając o bezpieczeństwie.
    Kiedy dzieci są małe, daj im korzenie, a kiedy są duże, daj im skrzydła.

  7. #27
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    Małam ostatnio mozliwość wiązania twojej chusty na warsztatach .Kolory sympatyczne , wesołe, pozytywne , ładne podszyte i ........tyle
    Materiał bardziej nadaje sie na pościel niż na chustę

    Dziewczyna która ją kupiła również zauważyła wielką róznice w nośności, dociąganiu miedzy twoją chustą której jesteś producentką a chustą innych firm ( ne samoróbki)ale oczywiście mozna nosić w czym sie komu podoba .
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  8. #28
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    185

    Domyślnie

    Witam serdecznie miłe panie (i panów, jeśli takowi tu też są),
    ....W zasadzie nie wiem, czy ten post nie powinien znaleźć się w dziale Reklama czy innym podobnym, ..
    ponieważ niczym nie handluje tylko konsumuje, nie muszę się zastanawiać gdzie napisać

    Wiem, że każdy ma prawo do własnego zdania i, że nie zawsze to zdanie musi być zgodne z ogólną tendencją widoczną na forum.
    tolerancja nader wszystko

    Piszecie, że chusty firmy AlMelle to tzw. "samoróbki" wrzucając je "do jednego wora" ze wszystkimi chustami szytymi przez każdą, dowolną mamę. Ale nasze chusty nie są szyte na stole kuchennym między kluskami a konfiturą, nie są szyte z pościeli, którą podarowała nam ciocia. Są szyte w firmie przez osoby posiadające wiedzę i doświadczenie, z materiałów posiadających certyfikaty i atesty.
    to chyba też mogą powiedzieć dziewczyny które same szyją, nie znam sie bardzo na pracach domowych ale wydaje mi się, że na blacie kuchennym to sie przygotowuje posiłki, a wykroje robi na normalnym stole lub na podłodze (chyba że sie mylę).
    chyba nie wszystkie dziewczyny szyją chusty z "pościeli od cioci" niektóre chyba kupują w sklepie...


    Używamy różnych materiałów, które posiadają charakterystyczne dla siebie właściwości. W zasadzie większość z potencjalnych klientów może coś dla siebie znaleźć.
    przepraszam - marketingu nie skończyłam - ale troche to słowa, które nic konkretnego nie wnoszą

    Każda z waszych uwag jest dla mnie cenna - pomagacie nam poprawiać i rozwijać firmę w dobrym kierunku. Dzięki waszym uwagom i pomysłom z pewnością nasze produkty będą coraz lepsze a co za tym idzie, to klienci będą bardziej zadowoleni.
    wszyscy na to liczą

    Jednym z głównych zarzutów jest ten, że nasze chusty nie są szyte ze skośnokrzyżowego materiału. Celowo nie szyjemy z niego naszych chust. Pomijając fakt, że jest znacznie droższy niż inne sploty , wcale nie musi być znacznie lepszy niż np. żakard. Jak wam przecież dobrze wiadomo, najbardziej uznane i lubiane na tym forum firmy też nie używają tylko tego splotu. Natibaby i ich diamenty, Didymos i jego indio, 80% (tak "na oko licząc na Straganie) chust kółkowych... W zasadzie większość firm (no może poza Hoppedizem) ma w swojej ofercie chusty z innych splotów niż skośnokrzyżowe i są one bardzo chwalone przez chustomamy.
    wiec jednak jak ktoś chce chustę skośnokrzyżową to nie jest to produkt dla niego, tak?

    [...]

    Dodatkowo chciałabym zauważyć, że nie każdy kolekcjonuje chusty i nie każdego stać na chustę nawet za 100 zł, dlatego myślę, że nasze chusty trafiają w taką właśnie niszę.
    jest to jakiś argument, ale chyba nie wszystkich przekonuje

    Skądinąd odnoszę czasami wrażenie, że z niektórymi chustomamami jest trochę tak, że chwalić się wydaniem 50 zł nie bardzo jest sens ale tym, ze się kupiło pawie za 1000 to już tak, bo to świadczy o statusie materialnym, stąd ich takie a nie inne nastawienie do tańszych chust.
    też nie lubię jak ktoś się przechwala (ale lubię sie dowiedzieć o nowościach i rzeczach, o których nie miałam pojęcia), ale to jego sprawa i innym nic do tego

    Uff, troszkę się napisałam ale mam nadzieję, że teraz łatwiej nam będzie o porozumienie i wspólne działanie.
    no nie wiem.....

  9. #29
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Sosnowcu
    Posty
    4,654

    Domyślnie

    Droga Almelle!

    Kulturalnie byloby zaczac "przygodę" w tym miejscu http://www.chusty.info/forum/forumdi...z%C4%99%C5%82o

    a późnej z racji tego, że jaby na to nie patrzeć handlujesz w tym biznesie... tutaj zawitać http://www.chusty.info/forum/forumdi...dawc%C3%B3w%29

    Zauważ, że sama naprodukowałaś od strzału wiele postów w dziale "recenzje" na temat chust firmowych i jakoś nie chwalisz sie zbytnio tym, że nosisz w czymś lepszym (patrz swojej produkcji)- dla mnie jesteś niewiarygodnym producentem.

  10. #30
    Chustomanka Awatar nehema
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kraków/Wieliczka
    Posty
    845

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grizolda Zobacz posta
    O ja też tą babkę pamiętam!!!!Była strasznie natarczywa...
    ja korespondowałam z All Mele jak szukałam swojej pierwszej chusty i też odniosłam takie wrażenie

  11. #31
    Chusteryczka Awatar doominikaa
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    2,449

    Domyślnie

    odnośnie natarczywości... jeśli masz tak dobrą pamięć (pogratulować), to z pewnością pamiętasz również to, że znakomita większość osób uczestniczących w tych warsztatach rozmawiała "o fiołkach i aniołkach" , czyli zajęta była rozmowami towarzyskimi, natomiast samą nauką wiązań była średnio zainteresowana. Natomiast ja poszłam tam, żeby się nauczyć możliwie jak najwięcej. Jestem więc mocno zaskoczona faktem, że zostało to przyjęte jako natarczywość. Jeśli nie po to, żeby się nauczyć maksymalnie dużo, to po co są organizowane takie spotkania?
    jako liderka łódzkiego KK powiem tak - spotkania, na jednym z których byłaś, o czym ZAWSZE informuję, są towarzyskie, plotkarskie i służące rozmowom o fiołkach, aniołkach a nawet d.. Maryni.
    W celu doskonalenia swoich umiejętności organizujemy w Łodzi warsztaty, na których nie wykonujemy wyżej opisanych czynności, a jedynie bardziej doświadczeni dzielą się wiedzą z tymi, którzy chcą.
    O jakości chust się nie wypowiem, bo wydaje mi się, ze jedną widziałam, ale nie mam 100% pewności.
    Zapraszam w najbliższą sobotę do Mama i ja, możemy zawsze na spokojnie pogadać
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, niepraktykujący ale z sentymentem.
    Matka Mateusza (wrzesień 2005) i Małgośki (styczeń 2008), była chustonoszka, ale trzymająca jeszcze szmaty w szafie.
    No chustopróchno po prostu.



  12. #32
    Chustoholiczka Awatar Bonita
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    4,117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ania Zobacz posta
    Droga Almelle!

    Kulturalnie byloby zaczac "przygodę" w tym miejscu http://www.chusty.info/forum/forumdi...z%C4%99%C5%82o

    a późnej z racji tego, że jaby na to nie patrzeć handlujesz w tym biznesie... tutaj zawitać http://www.chusty.info/forum/forumdi...dawc%C3%B3w%29

    Zauważ, że sama naprodukowałaś od strzału wiele postów w dziale "recenzje" na temat chust firmowych i jakoś nie chwalisz sie zbytnio tym, że nosisz w czymś lepszym (patrz swojej produkcji)- dla mnie jesteś niewiarygodnym producentem.
    Ania :
    Też mi się wydaje, że AImelle jako użytkownik wielu różnych chust (tyle recenzji wypisała ostatnio...) będzie potrafiła rozpoznać różnicę między chustą tkaną skośnokrzyżowo a swoim produktem tkanym... hm.. no właśnie, jak? Bo do żakardu też tym chustom daleko...
    Basia 29/08/2009 Jacuś 15/08/2012

    Bycie położną grozi tym, że pęknie ci serce, ale to nic złego,
    ponieważ wydostanie się w ten sposób mnóstwo miłości.
    Staniesz się dzięki temu lepszą położną. [Stephen, mąż Iny May Gaskin]


  13. #33
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    Ciężko to nazwać jakkolwiek....i ciekawi mnie czemu do chusty elastycznej Almelle podaje instrukcję jak do tkanej a właściwe wiązanie do elastyka jest na samym końcu ??? Może nie ma o tym też pojęcia i po prostu zrobiła instrukcje ściągając ją od innego producenta. Ja jedną z tych chust miałam w ręku i po prostu szkoda słów ..., no tak noszenie lalek to ta chusta się nadaje ale dla dzieci nie. Co do pieniędzy, wydać pieniądze nawet małe na takie g... za przeproszeniem to to samo co wyrzucić je do kosza. Ja nie narzekam na nadmiar gotówki ale wolę kupić droższą chustę, najwyżej używaną, która posłuży na lata a nie tanią która nie posłuży nawet na kilka tygodni lub w ogóle nie będzie się nadawać do niczego.
    A atesty .... droga Almelle to troszkę bardziej skomplikowana sprawa niż piszesz, że materiał ma atest dla dzieci czy dla niemowląt nie oznacza, że chusta z niego wykonana też się nadaję dla nich, mylisz troszkę pojęcia


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  14. #34
    Chustonoszka Awatar Almelle
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    62

    Domyślnie

    w instrukcji są wiązania zarówno do chusty tkanej, jak i elastycznej...nie rozdzielam ich na dwa osobne...po prostu każdy może znależć wiązania dotyczące swojej chusty.
    nie piszesz jaką chustę miałaś w ręku...muszę w tym miejscu dodać , że wiele osób kupuje u nas chusty osobiście...przychodzą ze swoimi dziećmi i motają się na miejscu...mam wielu zadowolonych klientów...piszą, przysyłają zdjęcia...no cóż nie wszystkim da się dogodzić...niektórzy są zadowoleni...inni nie ...na rynku jest ogromny wybór chust od tych oryginalnych, firmowych ( chociaż i o tych są różne zdania)za duże peniądze...aż po te gorsze...tanie, ale też nadające się do noszenia...nigdy nie porównywałam się z chustami oryginalnymi...zdaję sobie sprawę że moje są od nich gorsze, ale mam klientki które mając stosik chust firmowych kupują mój exotic i owszem zauważają różnicę, ale też w nim noszą.
    bardzo chętnie przyjdę na kolejne spotkanie( jeśli nie masz nic przeciwko temu)...mogę przynieść kilka swoich chust i dać dziewczynom do potestowania....możemy porozmawiać też o różnicach.
    a jeśli chodzi o atesty to na swoich aukcjach piszemy, że materiały z których uszyte są chusty posiadają odpowiednie atesty, a nie że chusty je mają...to jest różnica
    nie wiem czemu jesteś tak źle do mnie nastawiona ...ja staram się dojść do porozumienia.

  15. #35
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    abstrahując od jakości waszych chust - chyba powinnaś odpowiednią informację umieścić w sygnaturce - warto się zaznajomić z regulaminem forum.

  16. #36
    Chustonoszka Awatar Almelle
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doominikaa Zobacz posta
    jako liderka łódzkiego KK powiem tak - spotkania, na jednym z których byłaś, o czym ZAWSZE informuję, są towarzyskie, plotkarskie i służące rozmowom o fiołkach, aniołkach a nawet d.. Maryni.
    W celu doskonalenia swoich umiejętności organizujemy w Łodzi warsztaty, na których nie wykonujemy wyżej opisanych czynności, a jedynie bardziej doświadczeni dzielą się wiedzą z tymi, którzy chcą.
    O jakości chust się nie wypowiem, bo wydaje mi się, ze jedną widziałam, ale nie mam 100% pewności.
    Zapraszam w najbliższą sobotę do Mama i ja, możemy zawsze na spokojnie pogadać
    Dziękuję...proszę powiedz kiedy i gdzie dokładnie odbędzie się to spotkanie, chętnie przyjdę.

  17. #37
    Chustomanka Awatar Natalia
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Almelle Zobacz posta

    Tkaniny, których używamy mają certyfikat "Bezpieczny dla niemowląt". Proszę o zwrócenie uwagi na to, że istnieje też certyfikat "Bezpieczny dla dzieci" ale ten nie uwzględnia bezpieczeństwa materiału pod względem tzw. ciumkania chust, a wiadomo, że chusty do noszenia dzieci są przez nie godzinami "konsumowane"
    W Waszych aukcjach jest właśnie wklejony certyfikat "Bezpieczny dla dzieci", a nie "Bezpieczny dla niemowląt". Nie rozumiem...
    www.natibaby.pl - produkcja chust NATI, NATI Ring i in.


  18. #38
    Chustonoszka Awatar Almelle
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Natalia Zobacz posta
    W Waszych aukcjach jest właśnie wklejony certyfikat "Bezpieczny dla dzieci", a nie "Bezpieczny dla niemowląt". Nie rozumiem...
    "Bezpieczny dla dzieci"to tylko jeden z wielu certyfikatów naszych dzianin... oczywiście certfikat "Bezpieczny dla niemowląt" też jest...

    Ostatnio edytowane przez Almelle ; 24-05-2010 o 22:36

  19. #39
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Sosnowcu
    Posty
    4,654

    Domyślnie

    hej, to kiedy puszczasz te chusty do testów i podbijasz forumowe chustonoszki?

  20. #40
    Chusteryczka Awatar reni
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    1,802

    Domyślnie

    ja za siebie napisze ze chetnie obejrze te chusty na najbliższym spotkaniu w lodzi
    w najblizsza sob w sklepie mama i ja na piłsudskiego 135

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •