Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 196

Wątek: Al Melle

  1. #161
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    Wychodze z zalozenia, ze skoro rozmawialyscie na zywca, to i nazwa firmy w rozmowie padla
    wymawia sie to ostatnie "e" czy nie?

    a napisac i tak napisalam

    hmmm a wiesz, że nie zwróciłam na to uwagi? teraz jak się tak zastanawiam to nie mam pojęcia, na pewno nie było litery "i" na końcu

  2. #162
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    No to chusta już u mnie Szybka przesyłka
    Zmotałam tylko co po wyjęciu z opakowania na lali treningowej, jak na niezłamaną, nową chustę przynajmniej mi dobrze się z nią współpracowało. Teraz wsadziłam syna na plecy (w sumie tylko na chwilę bo w domu to już za dużo nie da mi się zachustować) i w moim odczuciu ma słabą nośność. Moje kochane 15 kg ciążyło mi w niej za bardzo w porównaniu do innych chust (z wyjątkiem EllaRoo gdzie czuje go podobnie). Ale to pierwsze próby zobaczymy jak się będzie sprawować na dłuższą metę i po złamaniu.
    Ostatnio edytowane przez jewa ; 26-05-2011 o 16:58 Powód: literówka


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  3. #163
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    przekopiowałam z wątku testowego i dodałam więcej:

    PRZED PRANIEM:
    - dość cienka
    - sztywna
    - gładka w dotyku
    - współpracuje z noszącym
    - motałam na lalce więc nie wiem czy osiada czy nie

    PO PRANIU (NIE PRASOWAŁAM JEJ !!!):
    - jest nadal tak samo dość cienka
    - zrobiła się bardziej miękka
    - jest bardziej szorstka - na gołe ramiona nie da rady nosić
    - pracuje bez zarzutu
    - nie odejmuje cieżaru ale też i go nie dodaje
    - na plecak prosty dla mnie była jeszcze zbyt twarda/szorstka
    - na kieszonkę jest za krótka ale związałam na skosach i dziecko ciążyło jednak
    - straciła na długości około 10 cm!


    OGÓLNIE:
    - moja ma skosy w trapez... troszkę to dziwne, ze nie skosy równoległe ale cóż... przez to jest bardziej krótka
    - nie jest to rolls wśród chust ale jest doskonałą alternatywą dla tych osób, które nie dysponują zbyt dużym budżetem na zakup chusty
    - dobra na 2x
    - generalnie: dobry stosunek jakości do ceny - nie powala ale da się nosić (o ile da się usunąć tę nieszczęsną szorstkość - ja będę próbowała w pralce na wirowaniu)

    A oto fotka:


  4. #164
    Chusteryczka Awatar jewa
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Pochodzę z Łomży aktualnie mieszkam w Białymstoku (daleko nie wyemigrowałam ;) )
    Posty
    2,408

    Domyślnie

    Ja po spacerze plecaczkowym tez stwierdzam, że osiada z tym, że podkreślam, że moje dziecko jest 15 kg, no ale niby do 30 kg jest więc, aż tak nie powinna.
    Zobaczę ile mi po praniu cm ucieknie 10 cm -dużo


    Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci, współpraca z LennyLamb i TULA
    Krzyżykowy świat Ewy Chustowanie na Podlasiu JEWA BLOG PORADNI

  5. #165
    Chustonoszka Awatar Almelle
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    62

    Domyślnie

    Troche jestem zaskoczona, że tyle sie kurczy dzisiaj jedną z krótszych zmierzylam ...ma 4,78 cm., teraz ją piore ...oczywiście do 40 st. i zobaczę ile sie wykurczy ...ale i tak krojone sa dłuższe, więc to nie powinno miec w sumie znaczenia
    AlMelle - producent chust elastycznych i tkanych
    www.almelle.pl

  6. #166
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    Almelle, Ty będziesz na spotkaniu w sobotę?
    pomacałabym chustę chętnie

  7. #167
    Chustonoszka Awatar Almelle
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez silver Zobacz posta
    Almelle, Ty będziesz na spotkaniu w sobotę?
    pomacałabym chustę chętnie

    Tak, wybieram sie na spotkanie ...od 15 tej , na Pilsudskiego , w Mama i ja ...dobrze sie doczytalam?
    Mam nadzieję ,że chusta do jutra wyschnie, bo chcialabym wziąc taką nie praną i po praniu ...dla porownania
    AlMelle - producent chust elastycznych i tkanych
    www.almelle.pl

  8. #168
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
    hmmm a wiesz, że nie zwróciłam na to uwagi? teraz jak się tak zastanawiam to nie mam pojęcia, na pewno nie było litery "i" na końcu
    juz wiem, juz wiem - dostalam milego pw
    Pisze sie A(duze)...l (el...małe) M (duże) e (małe) ll (dwa el małe)e (małe) AlMelle...czyta sie tak , jak pisze
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  9. #169
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie Sprostowanie

    już nic
    Ostatnio edytowane przez Cobra ; 27-05-2011 o 12:02

  10. #170
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Cobro, czy ta chusta ma jakąś naszywkę?
    ->patrzę na plecy Pyzy; wydaję mi się, że widzę jakiś ścieg .

  11. #171
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annya Zobacz posta
    Cobro, czy ta chusta ma jakąś naszywkę?
    ->patrzę na plecy Pyzy; wydaję mi się, że widzę jakiś ścieg .
    ma, ale jakoś niechcący (naprawdę niechcący) zamotałam się "na lewą stronę" i dopiero na fotce to zauważyłam. Ma logo tak jakoś dobrze poniżej krawędzi ale na środku. Hehehe chimparoo mi się przypomina

  12. #172
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jestem nowa i zielona w temacie chust. Nie znając się za bardzo na rzeczy zakupiłam pierwszą chustę na allegro. Wybrałam AlMelle i... porażka. Zanim odebrałam przesyłkę, kiedy zgłębiłam ciutkę temat chust to już wiedziałam, że to pieniądze wyrzucone w błoto. Niestety. Rozczarowałam się bardzo, bo równie dobrze mogłabym się owinąć pasiastym prześcieradłem.
    Teraz poprosiłam jedną forumkę, która mieszka niedaleko o pomoc w wyborze nowej chusty. Bo może pieniądze które wydałam nie jakieś wielkie ale dla niektórych nawet 50-60 zł to sporo, biorąc pod uwagę, że teraz muszę i tak zainwestować w nową droższą. Przynajmniej teraz wiem jakich chust mam nie kupować.
    Nie polecam chusty AlMelle tkanej exotic.

  13. #173
    Chustomanka Awatar Aniika
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    702

    Domyślnie

    a nie mozna chusty po prostu oddac? Almelle sie rozwija i sprzedaje juz chusty tkane skosnokrzyzowo, moim zdaniem w naprawde atrakcyjnej cenie.

  14. #174
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    kangurzyca: trzeba było wybrać tę tkaną skośnokrzyżowo zamiast pościelowej ale jak ktoś chce zaoszczędzić 50 zł to tak ma te bawełniane są dobre na wypad w takie miejsce, gdzie szkoda by było ubrudzić czy zniszczyć standardową chustę (ja jej używałam w zimie w przychodni - błoto plus wirusy plus szmatanie po podłodze to tylko pościelówka hehehe )

  15. #175
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Aniika słusznie prawi... napisz do niej, że chcesz za dopłatą zmienić na skośnokrzyżową, może sie zgodzi. Jak masz małego maluszka weź tę malinową a jak starszego i cieżkiego, weż tę w niebieskościach

  16. #176
    Chustonówka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Karczew
    Posty
    4

    Domyślnie

    No cóż kiedy kupowałam tą chustę to nie wiedziałam jaka chusta jest dobra... za szybko kupiłam. Najpierw trzeba było poczytać, chyba jestem w gorącej wodzie kąpana
    Chustę sobie zostawię właśnie może na wypady do przychodni lub inne tego typu miejsca, nie będzie mi szkoda jak się zniszczy i wybrudzi.

  17. #177
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    moim zdaniem strata niestety kaski, lepiej wymienic, bo nawet jeśli się chusta ubrudzi (choc mi nigdy żadna się nie wymazała ) to ją przecież możesz spokojnie wyprac
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  18. #178
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2012
    Miejscowość
    Sosnowiec
    Posty
    542

    Domyślnie

    Ma ktos kolkowa skosnokrzyzowa almell? Bo mysle nad pierwszym kolkiem, nie chce wydac nie wiadomo ile a szukam czegos skosnokrzyzowego.
    Wojtuś 5.12.2011

  19. #179
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    No ja niestety też moją pierwszą szmatkę kupiłam pościelową...

    I tu mam pytanie - czy noszenie w niej dzieciątka nie spowoduje u niego wad postawy?

    Mój bąbel ma dwa miesiące, teraz coś ponad 5 kg wagi i niestety strasznie mi w tym prześcieradle spada w dół i leci na bok czasami jak zaśnie.

  20. #180
    Chusteryczka Awatar reni
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    1,802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pijana_wiatrem Zobacz posta
    Ma ktos kolkowa skosnokrzyzowa almell? Bo mysle nad pierwszym kolkiem, nie chce wydac nie wiadomo ile a szukam czegos skosnokrzyzowego.
    od wczoraj mam w sklepie 2 alemlle skośnokrzyrzowe. miękkie i mięsiste jedna ma ramię harmonikowe żólta tęcza i blue z płakim, kółka metalowe takie jak w innych kókach po poł przetsestuję to mogę jeszcze coś napisać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •