Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43

Wątek: ergo baby bjorn // tematy połączone

  1. #21
    Chustomanka Awatar dagis
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    se
    Posty
    542

    Domyślnie

    pomijajac juz wszystko inne wydaje mi sie, ze ten "normalny rozstaw nozek" to znaczy tyle, ze bez tej wkladki, ktora czyni je "ergonomicznym" - to nosidlo

  2. #22

    Domyślnie

    Cena kosmiczna.
    Ten śliniak w wersji przodem przerażający. Moje dziecko wpadłoby w szał.

  3. #23
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie czy ktos próbował babybjorn ergonomiczny?

    Jestem bardzo ciekawa jakie wrażenia z noszenia?Ktos próbował? Widziałam tylko zdjęcia, panel wydaje się dosc waski...

  4. #24
    Chustodinozaur Awatar qqrq5
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    zachodniopomorskie
    Posty
    18,836

    Domyślnie

    no i cena odstraszajaca
    [*] i
    Ignaś 07.04.2008 Staś 07.05.2013

    Pisze z telefonu wiec czasami brakuje mi polskich liter

  5. #25
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qqrq5 Zobacz posta
    no i cena odstraszajaca

    nawet o tym nie piszę...

  6. #26
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,522

    Domyślnie

    hej.
    macałam to nosidło...to nie jest typowy ergonomik - ma taka wkładke zeby była pozycja żabki (ale mozna ja wyjac i będzie wisiadło)
    ponadto dziecko nie całe przy ciele rodzica jakiś materiał tam przechodzi - mniej niz w typowych ale jest, no i ono jest troche usztywniane - tez mniej niz wiekszość wisiadeł, ale bardziej niz np manduca... - no i w tej pozycji przodem i z boku dziecie wisi niżej niz w chuscie (przynajmniej moje)
    macałam u znajomej która kupiła na allegro. no chyba ze jest jeszcze jakaś nowsza wersja.ale to w opisie miałao ze najnowsze.
    mimo wszystko myslę że jest to lepsze nosidło niz wiekszośc typowych, ale za ta cena można kupic przeciez duzo lepsz ergo...

  7. #27
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panthera Zobacz posta
    hej.
    macałam to nosidło...to nie jest typowy ergonomik - ma taka wkładke zeby była pozycja żabki (ale mozna ja wyjac i będzie wisiadło)
    ponadto dziecko nie całe przy ciele rodzica jakiś materiał tam przechodzi - mniej niz w typowych ale jest, no i ono jest troche usztywniane - tez mniej niz wiekszość wisiadeł, ale bardziej niz np manduca... - no i w tej pozycji przodem i z boku dziecie wisi niżej niz w chuscie (przynajmniej moje)
    macałam u znajomej która kupiła na allegro. no chyba ze jest jeszcze jakaś nowsza wersja.ale to w opisie miałao ze najnowsze.
    mimo wszystko myslę że jest to lepsze nosidło niz wiekszośc typowych, ale za ta cena można kupic przeciez duzo lepsz ergo...

    dziekuje Ci,panthera,za odpowiedz. Tak sobie pomyslałam,ze chyba nic to fajnego i nie warte tej ceny.

  8. #28
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    to jak - ergonomicznie mniej czy bardziej? ktos to macał?
    bo pieluszkarnia chyba zaufała: http://www.pieluszkarnia.pl/cat-pol-...BabyBjorn.html

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie

    bardziej niz mniej

    widziałam i oglądalam to nosidło przy okazji zamówienia go dla klientki .Jest miekkie ,dobrze ma dopasowany panel z regulacją .Rozstaw nóżek zachowany .Producent podaje że mozna nosic przodem do świata .Nie zgodziłam sie na umieszczenie tej info na naszej stronie bo sama w zyciu bym nie wsadziłła tak malucha .
    Mysle że jest wielu rodziców którzy wiezą w baby bjorna .Uważam ze lepiej jak by sobie kupili takiego bjorna niz klasycznego tylko z wąziutkimi majteczkami .
    Nie mamy ich na stanie w magazynie bo uwazam ze np. beco , bondolino i inne są lepciejsze ....ale są rodzice którzy przekonani sa do firmy stąd możliwość specjalnego zamówienia .
    Mysle dziewczyny że idzie ku dobremu z tymi bjornami . Napewno dało dużo to ze skonsultowali sie własnie tak jak Aga psize z Trageschule
    Ostatnio edytowane przez Biedronka ; 06-04-2010 o 09:23
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  10. #30
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Biedronko, a co z dolną granicą wieku? co ze sztywnym panelem, który się nie dopasowuje do dziecka? czy dziecko też "lata" w tym na boki jak w wisiadle? sprzączki nadal między dzieckiem a rodzicem?
    dopytuję, bo nie miałam w rękach... a ciekawość mnie zżera

  11. #31
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mart Zobacz posta
    to jak - ergonomicznie mniej czy bardziej? ktos to macał?
    bo pieluszkarnia chyba zaufała: http://www.pieluszkarnia.pl/cat-pol-...BabyBjorn.html
    Ja. Myślałam, że gdzieś na forum opisałam wrażenia. Byłam zachwycona, bo do żadnego nosidła nie wkładało mi się dziecka tak prosto. (Muszę gdzieś dorwać zdjęcia producenta, żeby sobie przypomnieć na jakiej zasadzie to było i opisać lepiej). Niby między mną a Tymkiem była warstwa materiału, ale i tak był fajnie przytulony. Kolanka dziecka nie były na wysokości pępka, ale jednak nóżki fajnie szeroko ułożone. Panel od kolanka do kolanka, mi na plecach też wygodnie, ale to wszystko do czasu ... Baby bjorn to ciągle klasyczne WISIADŁO z krótka możliwością noszenia prawidłowo gdy dziecko ma już wystarczająco szeroki rozstaw kolan, żeby do WISIADŁA dopiąć szerszy panel, a nie jest jeszcze na tyle wysokie, żeby trzeba było odpiąć "śliniak", który zacznie wbijać się w ramiona. Z odpiętym "śliniakiem" wg. producenta (inaczej prawdopodobnie przy tej konstrukcji nie byłoby bezpiecznie) nosi się tylko przodem do świata. W ergo baby bjorn nie ma też możliwości noszenia dziecka na plecach.
    Podsumowując: Najlepsze WISIADŁO baby bjorn, bo z możliwością krótkiego prawidłowego noszenia i jednocześnie najdroższe nosidło ergonomiczne świata, bo za miesiąc noszenia dziecka wychodzi pewnie coś koło 200zł.
    Ostatnio edytowane przez słoneczny_blask ; 06-04-2010 o 09:56

  12. #32
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    no ja nosiłam (bo chusty nie umiałam zamotać a to było łatwe) nosiłam od urodzenia, dobrze się układała, nożki faktycznie dobrze rozstawione ale jak mam teraz porównanie z chustą to takie nosidło max do 3 miesiąca później dziecko za duże jest i "wisi" a nie siedzi.

  13. #33
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Noworodka w leciutko usztywnione wisiadło? Dla takiego małego nie da się z tego zrobić ergo.

  14. #34
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    nie no źle napisałam, na poczatku chusta kieszonka, potem gdzieś w 1 miesiącu właśnei to nosidło. Nie zachęcam nie zachwalam, zdecydowanie lepsza chusta , zresztą tyle błędów popelniłam w tym nosidle że mi wstyd

  15. #35
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie babybjorn comfort ergonomiczne

    Któras z chustomam miała? Pisałam kiedys,ale raczej bez odzewu. Niedawno kolezanka sobie kupiła i jest megazadowolona. Nie spodobały jej sie chusty ani mei taie i denerwowało ja,ze mała chce sie odwracac. Nie chciała wisiadła,wiec kupiła tego babbybjorna. Nosi dziecko przodem. Podobno i mama i dziecko sa megazadowolone. KOlezanka chwali tez perfekcyjne wykonanie.

    Jestem ciekawa opinni chustomam z doświadczeniem. Widziałam tylko na zdjeciu na allegro. Wygladaje fajnie. Panel wydaje sie waski i chyba jest taka koszulka jak w beco. Wykonanie super. Oprócz scootababy chyba zadne z nosideł nie jest tak wykonane.

    Tu jest:
    http://www.allegro.pl/item1071872488.html

  16. #36
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    Witaj

    Ja mam dla Męża (bo Mu w chuście nie wygodnie ) i cały czas się zastanwiam czy ono napewno jest w 100 proc. takie jak inne ergonomiki, bo nie miałam z innymi do czynienia. Wykonane jest super, wygodne też, nosimy tylko przodem do siebie, nóżki w przeciwieństwie do innych babybjornów są bardzo szeroko rozstawione - tak jak w chuście, z minusów nie można nosić na plecach.

    pozdrawiam

  17. #37

  18. #38
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Noszenie przodem do świata nie jest ergonomiczne, nawet w nosidle ergonomicznym czy chuście. Nóżki zawsze będa wisieć, a plecki nigdy nie będą zaokrągląne w literke C. I nie da sie zrobic żaby.

    A poza tym, ja myslałam, że Manduca jest droga, no ale jak widac się myliłam


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  19. #39
    Chustoholiczka Awatar Luthienna
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,486

    Domyślnie

    skoro nie mozna nosić na plecach - to na nic mi takie nosidło Szkoda finansu






  20. #40
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    No więc właśnie mój plan jest taki żeby je sprzedać jakiemuś wielbicielowi nosideł i kupić dla Męża Manducę, albo innego ergonomika. Chociaż i tak noszę głównie ja w chustach oczywiście

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •