Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Nocne sikanie - co wytrzyma?

  1. #1
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie Nocne sikanie - co wytrzyma?

    Proszę o poradę - Pola tak dużo je w nocy, że sika jak szalona- kupiłam 4 piżamki które zużywam w ciągu 4 dni, bo...

    wszystko mi przemaka -BG, Wonderosy, Yetty, nature babies takie polarowe wielkie!

    Wyczaiłam, że siki lecą bokiem.

    W dzień Pola woła "sisi", łapie się za "krok" ,ale w nocy jej nie wysadzam...no i zasikuje wszystko....
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  2. #2
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    niektóre dzieci to mega sikacze niestety, u nas teraz jest faza takiego właśnie mocnego sikania - jak nie wysadzam lub nie przebieram do 5 rano to wszystko mokre, więc rozwiązaniem jest zmiana pieluchy dziecku w nocy lub/i wysadzanie. A może spróbuj jakieś wkładki mega chłonne dodatkowo wkładac - podobno bambusowe są ok...

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Może jak leci bokiem to trzeba pokombinować z dopasowaniem?
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  4. #4
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    Im więcej włożymy do środka - tym wieksze luzy są po bokach.

    Dopasowujemy ok - ale po siku jednym wkładka mokra się zwęża i boki mają luzy...

    Zastanawiałam się czy eko-jednarazowe może by wytrzymały?

    Ja przebieram około 12-1 w nocy - bo wtedy już spodenki mokre...
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  5. #5
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    u nas ostatnio i eko-jednorazowe przesikane mlodemu chyba kolejne zeby ida (nie da sobie zagladnac do paszczy, niestety) i ssie w nocy na potege...
    ja go nie lubie przebierac w nocy, bo on sie od razu kompletnie wybudza (taki typ, on sie budzi nawet jak sie go koldra przykrywa). moltex nie daje rady, czekam na bambusowe jednorazowki, moze te beda bardziej chlonne, zobaczymy...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  6. #6
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    O własnie o te bambusowe mi chodzi...ja nie wysadzam Poli właśnie ze względu na wybudzanie. Ona też z tych, co jak kołdrą przykryjesz, to już mardzi. A ja staję o 5.30 do pracy!
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie

    Mnie wszystkie kieszonki PULowe też przeciekały, nie zawsze, ale jednak - pomimo zmiany pieluchy w nocy ... przyzwyczaiłam się, łóżka mi to nie zalewało ..

    Nie przecieka nam wełniany otulacz Wolwikkelamsterdam , ale i tak zmieniać pieluchę w nocy muszę, bo polarek od środka nie wytrzymuje całej nocy i wilgotnieje.

    Aha, jednorazówki też u nas nie dawały rady (tylko tam wyciekało jakoś bokiem)



  8. #8
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Dec 2008
    Miejscowość
    daleko i blisko
    Posty
    3,021

    Domyślnie

    Ja pakuje dwa wklady frotowe IV albo jedna tetre plus jedna flanele do kieszonek i mam luzik na cala noc. Kasia siknie cos tam przed snem na nocnik wprawdzie, ale Jakub nie. I dajemy rade od 19 do 7 rano. W nocy nie przewijam. Jak bokiem wycieka to IMO za duza pielucha, albo za slabo zapieta, za luzna.
    K. i J. 17.07.2008, W. 07.02.2013

    1% KRS 0000037904 Cel szczegółowy 26513 Nowacka Katarzyna i Jakub 1% DZIĘKUJEMY!

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Ja od jakiegoś czasu daję na noc dizzy diaper. Pieluszka duża, ale w nocy nie ma to znaczenia, a bardzo chłonna. Mam dwie, więc cały czas je testujemy w nocy i na razie jestem bardzo zadowolona.



    Jeśli wycieka wam bokiem, to wydaje mi się, że wkłady mało chłonne, a zasikane są po prostu tak mokre, że pewnie aż ociekają i żadna pieluszka nie utrzyma wilgoci z dala od piżamki.
    Na noc warto wypróbować chłonne formowanki. Czyli takie, które oprócz chłonnych wkładek mają na zewnątrz chłonny materiał, który też chłonie.
    Ostatnio edytowane przez yetta ; 06-10-2009 o 20:52
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar yetta
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,202

    Domyślnie

    Właśnie doczytałam, że macie nature babies dizzy diaper i też przeciekają.
    A powiedz mi masz je od nowości, czy używane?
    Bo ja jedną mam używaną i chłonie super, a jedną nową i nam wczoraj przemokła. Z tym, że przypuszczam, że musi nabrać chłonności. Także jeszcze kilka prań i zobaczymy.
    SKLEP INTERNETOWY - www.babyetta.pl ~~~
    Zuzanna i Franciszek
    W Życiu Piękne Są Tylko Chwile, Dlatego Czasem Warto Żyć.

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Kieszonki są fajne, ale w porównaniu z formowankami dużo mniej chłonne. Jako pieluchy na dłuższe nieprzebieranie (długie spacery, noce) najlepiej sprawdzały mi się formowanki frotowe, ale to nie były żadne firmówki, tylko moje własne produkty. "Korpus" pieluchy szyłam z jednej warstwy froty i jednej warstwy flaneli, a w środek wkładałam albo wszywałam frotowe wkładki. Od ciała dodatkowo polarkowy wkład, żeby było sucho, a na wszystko razem PULowy otulacz. Nic nie było w stanie tego przemoczyć.
    Ostatnio edytowane przez erithacus ; 06-10-2009 o 22:30






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  12. #12
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    407

    Domyślnie

    Mam z babinexu formowane bambuski i sa super ładnie sie układają i nie cisną dodatkowo dorzucam jedna wkładkę z ręcznika ( ikea) i polarek i na wierzch otulacz pulowy i jest ok piżamka sucha. kieszonka mi przecieka zawsze nie wiem moze coś nie tak robie z AIO różnie raz ok a raz mokro. Polecam formowanki.


  13. #13
    Chustomanka Awatar Koire
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    860

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yetta Zobacz posta
    Właśnie doczytałam, że macie nature babies dizzy diaper i też przeciekają.
    A powiedz mi masz je od nowości, czy używane?
    Bo ja jedną mam używaną i chłonie super, a jedną nową i nam wczoraj przemokła. Z tym, że przypuszczam, że musi nabrać chłonności. Także jeszcze kilka prań i zobaczymy.
    Od kwietnia mamy nówki. I byly super do czasu megasikania!

    Dalam viburcol i chyba dziś mniej ssania-sikania.

    Będę próbowala teraz z flanelowymi do kieszone, bo przedostatnią noc daly radę najbardziej ze wszystkiego.

    A już kilka razy się zdażylo, że nawet moja piżamka byla mokra...no i pod prześcieradlem mamy polarowy kocyk
    Gosia-mama Poli 09.09.2008 i Olafa 21.05.2012

    http://koiremoress.wordpress.com/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •