Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 74 z 74

Wątek: nowy plecak??

  1. #61
    Chustomanka Awatar buka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kato
    Posty
    885

    Domyślnie

    Zawiązałam dziś pierwszy raz - wyszedł super, a szczególnie nie przykładałam się do wiązania na próbę.
    Wygodny jest, fajnie rozkłada ciężar dziecka. Na teraz idealny, bo latem już chyba nie przejdzie

  2. #62
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Jest tylko jeden mankament, na to wiązanie potrzeba 4,6 m, tzn jak wiąże się starszaka, bo przy maluchu jeszcze nie próbowałam, ale i tak docelowo taka długość, a chciałam kupić coś krótszego
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  3. #63
    Chustomanka Awatar buka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Kato
    Posty
    885

    Domyślnie

    Tak, ja też akurat wiązałam leosia 4.6, ale jutro spróbuję na krótszej, bo jednak sporo mi zostaje.

    Edit. Z didkowych labiryntów 5 wychodzi idealnie na styk
    Ostatnio edytowane przez buka ; 28-03-2012 o 17:18

  4. #64
    Chusteryczka Awatar olazola
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Sopot
    Posty
    1,754

    Domyślnie

    Jakoś starszą (15 kg) nosi mi się lepiej niż młodszą (10 kg) a poza tym dobre wiązanie jeśli trzeba zawiązać na kimś, przy minimalnej współpracy z "niezorientowanym" w temacie, wiązanie wychodzi książkowo.
    Alicja 12.10.08 : Martyna 01.03.11 : Oleg 28.06.14

  5. #65
    Chustofanka Awatar lacerta
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    162

    Domyślnie

    bardzo fajny plecak!
    D 2003 P 2005 O 2012

  6. #66
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2

    Domyślnie

    Plecaczek na prawdę fajny, wiązanie trwałe i bezpieczne. Też mogę polecić



    ______________
    Jeżeli jesteś zainteresowany druk cyfrowy warszawa to zapraszam na moją stronkę.
    Ostatnio edytowane przez Vicher ; 17-08-2013 o 13:42

  7. #67
    Chustomanka Awatar lula_p
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    619

    Domyślnie

    jakie jest aktualne zapatrywanie doradczyń na plecak z koszulką? w porządku jest? od kiedy można tak nosić? zawiązałam tak dzisiaj dziecię na próbę i bardzo nam było wygodnie mogę z siedzącym od prawie 3 miesiący 9-miesięczniakiem?

  8. #68
    Chustomanka Awatar maldita
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wro
    Posty
    809

    Domyślnie

    Podepnę się pod pytanie luli. Tez chciałabym wiedzieć, Jaka jest obecnie wykładnia plecakowa?
    umiemy plecak prosty, ale nie wiem czy już mogę bezpiecznie próbować innych wiązań na
    plecach. Mój mały ma 8 miesięcy i siedzi dopiero od miesiąca.

  9. #69
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Było już było, więc w skrócie napiszę, bo tez tego właśnie jakiś czas temu szukałam.
    Plecak z koszulką dla dziecia siedzącego, ale trzeba pamiętać, że działo On podobnie jak wykończenia tybetanem, czyli za duży odwiedzenie bioder, sprzyja przeciąganiu pół w dołkach podkolanowych, zbyt wpadnięta pupa itp, itd Ah no i jeszcze jedno...bardzo łatwo o to, żeby pierwsza część wiązania była nie dociągnięta, bo wszystko się da "nadrobić" drugą.
    Jak dla mnie to dla ciężkawego chodziaka
    Aczkolwiek wszystko dla ludzi. Ja tak córę wiązałam, gdy musiałam bardzo daleko jechać, na 2,5godzinną podróż komunikacją miejską
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  10. #70
    Chustomanka Awatar maldita
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Wro
    Posty
    809

    Domyślnie

    Nautika, dziękuję. Czy z pozostałymi wiązaniami plecakowymi sprawa wygląda podobnie?
    T. 10.2002, J. 02.2013 i J. 03.2015

    ...and up happy hands!
    Ja, doula:
    www.rodzisiemama.pl
    Moje świece: www.facebook.com/elbesoswiece/



  11. #71
    Chustofanka Awatar soh
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Japonia
    Posty
    495

    Domyślnie

    Mnie przy plecaku z koszulka nie podoba sie 1. odwiedzenie, jak w ergonomiku albo i gorzej, powiedzmy, jak w ergonomiku na plecach męża, oraz 2. ze łatwo mi sie mata tak, ze młoda praktycznie wcale nie siedzi, w ogóle nie ma tego wpadniecia pupy, chusta przechodzi aż po lydkach nawet, szczególnie jesli sie chce z przodu rozlozyc równo i dociagnac równo. Mysle, ze to sie da porządnie zrobić, ale trzeba pokombinowac z ta koszulka i biustem. Jak Sumiczka była mniejsza robiłam kilka razy tak, ze nie rozkladalam koszulki tylko przechodzilam pasem nad biustem, a na końcu wiązałam tybetanem. Generalnie to naprawdę wygodne, ale jak ja generalnie czepliwa nie jestem to ten brak siedzenia oraz chusta po lydkach mi sie nie podobają.

    Posluchalabym i o innych, Kalinke nosilam praktycznie wyłącznie w plecaku Jordana, ale bez przejścia pomiędzy nozkami, tylko rebozo 3x. Majka była w elastyku a potem w mietku. Sumire ma kangura i plecak prosty w 90%, oraz kieszonke z penetelka czasami, ale to na krótko, bo mnie coś ostatnio plecy bolą :-/
    Soh i same corki - Majka (08/2007), Kalina (09/2009), Sumire (07/2012), i Amelka (02/2015)

  12. #72
    Chustomanka Awatar inka
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Casablanca/ teraz w PL na wakacjach
    Posty
    1,262

    Domyślnie

    a tutaj babka wrzuca naprawde malutkie dziecko, i chyba nie jest jakos bardzo zle?,

    http://www.youtube.com/watch?v=X9WicYlkNI8

    A. listopad 2012




  13. #73
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez inka Zobacz posta
    a tutaj babka wrzuca naprawde malutkie dziecko, i chyba nie jest jakos bardzo zle?,

    http://www.youtube.com/watch?v=X9WicYlkNI8
    Jak dla mnie tragicznie nóżki są w ogóle podwinięte pod drugą warstwą, no i widać asymetrię ułożenie całego ciała.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  14. #74
    Chustomanka Awatar dagape
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    885

    Domyślnie

    Oj, mnie tez sie w ogole nie podoba to co ta babka zrobila... I ta chusta przy glowce nie jest odpowiednio dociagnieta, nozki schowane w jakiejs dziwnej pozycji

    Ja sie natomiast chcialam spytac czy wrzucajac dziecko z biodra jest sie w stanie uzyskac w plecaku prostym odpowiednie wywiniecie miednicy i odwiedzenie nozek? czy tylko tobolek jest to w stanie zapewnic? Pytam bo w ten sposob wrzucalam na plecy starsza core i nie ukrywam, bylo to bardzo wygodne kiedy motalysmy sie gdzies poza domem (oczywiscie od momentu kiedy dziecko samodzielnie siada).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •