Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44

Wątek: Gdzie kupic najlepsze orzechy do prania?

Chustomanka
    Miejscowość
    A. Ł

Domyślnie Re: Gdzie kupic najlepsze orzechy do prania?

Cytat Zamieszczone przez Olik
    Ja też będę kupować w przyszły poniedziałek (po wypłacie), tylko że to będzie mój pierwszy raz.... i też jeszcze nie wiem u kogo najbezpieczniej i najlepsze (żeby się nie zrazić)
    jakbyś chciała to próbkę mogę wysłać

Cytat Zamieszczone przez formichiere
    Cytat Zamieszczone przez Olik
    Ja też będę kupować w przyszły poniedziałek (po wypłacie), tylko że to będzie mój pierwszy raz.... i też jeszcze nie wiem u kogo najbezpieczniej i najlepsze (żeby się nie zrazić)
    jakbyś chciała to próbkę mogę wysłać
    O? A istnieje taka możliwość? Bo jak tak to ja b. chętnie. Sama piorę mnóstwo (zwłaszcza odkąd Kornelia wcina warzywa ) i jeszcze mamę chcę przekonać do orzechów

Chustomanka
    Miejscowość
    A. Ł

Napisz adres na pw

Chustomanka Awatar madorcia
    Miejscowość
    Lublin

Cytat Zamieszczone przez formichiere
    ja używam teraz też te z http://www.orzechypiorace.pl, wcześniej miałam te z allegro podane wyżej i powiem że te są o wiele lepsze. Chciałam zaprzestać swojej przygody z orzechami po tych allegrowych. Z tych jestem na tyle zadowolona że zamówiłam je do swojego sklepu. Z innymi nie miałam doczynienia.
    No własnie, ja mam z natura24, piorą (chyba), ale plamy zostają, proszek dopierał jednak lepiej... tyle że miękkie to pranie. i dzieci skórę maja lepszą. więc chciałabym dalej, ale t mnie nie przekonały za bardzo.
    te z orzechów pioracych zalinkowanych lepsze? widac to?

No i pytanie zasadnicze: pienia się te orzechy? bo moje za *(^^%$%# nie chcą....
    Milenka (14.8.2003) i Miłoszek (13.2.2008) - dwa wścieklece...

Chustomanka
    Miejscowość
    A. Ł

Cytat Zamieszczone przez madorcia
    No i pytanie zasadnicze: pienia się te orzechy? bo moje za *(^^%$%# nie chcą....
    pienią się i widać to było jak wysypały mi się z niezawiązanego woreczka podczas prania. jak przemywałam dziś zlew to też się pieniły jak wyżymałam woreczek.

Chustomanka Awatar madorcia
    Miejscowość
    Lublin

może się u Ciebie zaopatrzę za niedługo... bo mi się moja próbka testowa kończy...
    Milenka (14.8.2003) i Miłoszek (13.2.2008) - dwa wścieklece...

Chustomanka Awatar picikola
    Miejscowość
    jakby Toruń

wiadomo rzecz względna, ale na ile wystarcza taki kg, pomijając kwestię ekologii, to jak z ekonomią?
    Michał.02 i Tymon.08

lalunia Awatar Mag
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd

Picikola, nie wiem tak dokładnie, choć piorę juuuż bardzo długo w orzechach.
    na przykład kilogram mam od końca października,czyli pełne 7 miesięcy i mam 3/4 worka.teraz zamówiłam u Irliii,bo cena czyni cuda-niech sobie leżą,nie zatęchną na pewno
    używam orzechów 3-krotnie,czasem wyjmę świeże na wywary,napary i inne cuda.
    do pieluch i tak nie uzywa się orzechów.
    biorąc pod uwagę pranie co dzień (niestety przy dwójce brudasków i mężu co pracę poza domem ma "brudzącą" i na podwórku codziennie pracuje, tak mi wychodzi), mój portfel na pewno jest zadowolony. zresztą popatrz na te ariele, viziry i ich ceny.
    do bardzo silnych zabrudzeń i tak używam odplamiaczy kuchennych (kwasek cytrynowy i soda oczyszczona) albo orzechów z odrobiną proszku.mieszając to wszystko zaleznie od sytuacji i piorac co dzień zminimalizowałam wydawanie kasy na tzw. chemię czyszczącą do domestosa i proszku do pieluch raz na długi czas. a proszek kupuję drogi,bo eko i dobrej firmy.nienawidze domestosa,ale do tej pory on jeden daje radę kamieniowi w naszych kibelkach
    mąż ostatni raz kupił płyn do płukania pół roku temu i skisł
    płyn, nie mąż
    od 2007 do 2013 byłam magda1980 2002,2007,2009
    [czasem nie mam ogonków i kreseczek, brakuje mi przycisków w klawiaturze,sorki]

Miejscowość
    jakby Toruń

Cytat Zamieszczone przez magda1980
    ... na wywary,napary i inne cuda.
    :
    jak to? jakie napary

Cytat Zamieszczone przez magda1980
    ... i skisł
    płyn, nie mąż
    Michał.02 i Tymon.08

Chustoguru Awatar Olapio
    Miejscowość
    Mons

napary czyli pewnie wywary: szampon, plyn do mycia naczyn, plyn do podlog, mycia okien itp

lalunia Awatar Mag
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd

no bo orzechów mozna uzywac do mycia włosów, rąk (z olejkiem eterycznym),do okien-i najlepiej tutaj sprawdza się wywar z ugotowanych orzechów, do podłóg uzywam tylko nie gotowanych orzechów, tylko zwykłego wyciągu.

tu masz troszkę:
    http://ekodzieciak.pl/Ekologiczne-prani ... atanie,072

Miejscowość
    jakby Toruń

o, dzięki

trochę nie w temacie ale czy ten proszek miocare
    http://www.bambinipronto.com.au/product.aspx?id=799
    ,sprawdzi się jako nieuczulający i ekologiczny, bo z tych ecover i drugi który polecasz, to widzę że są różne do kolorów , do bawełny, syntetyków..a pieluchy to akurat wszystkie kategorie razem wymieszane, no chyba że jest któryś uniwersalny
    miocare wychodzi 18 zł za kg, tamte chyba drożej
    chcę się przerzucić na orzechy, ale do pieluch jakiegoś nieuczulacza potrzebuję
    Michał.02 i Tymon.08

Magdo1980a zdarza Ci się tak że młoda ubrudzi ubranie jedzeniem np.marchew,jagody i wrzucisz do prania a orzechy ci te plamy jakby utrwalą?
    ja mam takie wrażenie...ostatnio do prania dodałam ocet i mi na pieluszce utrwalił plamę

powiedz mi jakich odplamiaczy używasz?
    ja już wszystko zaliczyłam mydło galasowe,mydło odplamiające z pieluszkarni,szare mydło...
    i zastanawiałam się nad eko wybielaczem
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013

Właśnie piorę w orzechach od formichiere

Chustofanka
    Miejscowość
    Lublin

To ja podbiję temat...

Oliku, i jak wrażenia po praniu w orzechach? Bo właśnie się zastanawiam jakie kupić, żeby dobrze zacząć, się nie zrazić i za dużo nie zapłacić

Magdo1980, czekam też na opinię od orzechach od irlii, jeżeli to możliwe...
    Karolina - 16.05.2008
    Weronika - 21.01.2011

lalunia Awatar Mag
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd

Cytat Zamieszczone przez stokrotka.a
    Magdo1980a zdarza Ci się tak że młoda ubrudzi ubranie jedzeniem np.marchew,jagody i wrzucisz do prania a orzechy ci te plamy jakby utrwalą?
    ja mam takie wrażenie...ostatnio do prania dodałam ocet i mi na pieluszce utrwalił plamę

powiedz mi jakich odplamiaczy używasz?
    ja już wszystko zaliczyłam mydło galasowe,mydło odplamiające z pieluszkarni,szare mydło...
    i zastanawiałam się nad eko wybielaczem

ocet utrwala plamy i barwniki (nawet w starych przepisach barwienia tkanin zaleca się wsadzić potem tkaninę w ocet).
    orzechy nie utrwalaja takich plam, tylko temperatura wody.wszystko prócz tłuszczu trzeba w bardzo zimnej bieżącej wodzie odpierać i to jak najszybciej (a juz szczególnie marchew).ja po prostu od razu ściągam ciucha i pod kran,samo wszystko wypłucze, a potem w miske z zimną wodą i czeka.
    potem te plamy (co ciekawe w związku z teperaturą) wybiela słońce.
    w składzie mydła w kostce alma winu jest wszystko z tych innych mydeł: żółć mydło i jakis chemiczny komplex, którego nie potrafie przetłumaczyć.
    w składzie koncentratu w proszku alma winu (nazwa: sauerstoffbleiche) jest wybielacz tlenowy,czyli jak w tych vanishach i niejonowe środki powierzchniowo czynne, czyli mydełko.
    po prostu taki ekologiczny vanish.

co do proszku alma winu (a propos postu Picikoli) używam koncentratu uniwersalnego,którego już nie ma na stronach ApmpNatura. dosłownie miareczkę trzeba na całe pranie,a jak się miesza z orzechami to wręcz tyci-tyci

jedno moje stwierdzenie tylko: ja nie polecam tak na oślep, bo tylko to kupiłam i nic więcej, przeleciałam już chyba wszystkie odplamiacze i proszki na rynku eko i właśnie te produkty najlepiej mi pranie odpierają,wiem też co jest totalnie do kitu nie tylko w praniu, ale i myciu podłóg,kibelków etc.
    rzecz w tym,że gdyby ktoś sie mnie spytał,co jest dobre do kamienia w sedesie, to podałabym jedna firmę, a co do umywalek i wanien podałabym inną firmę.
    sama jestem trochę zła,że jest taki rozrzut, bo w sklepach netowych najczęściej sprzedawca ściąga tylko jedną firmę, a nie kilka i nie moge na raz kupić wszystkiego z jedną przesyłką (a więc taniej).

Magdo1980 dziękuję za odpowiedź.
    czyli proszek uniwersalny używasz zarówno do prania ubrań jak i pieluszek?
    dobrze zrozumiałam...
    a mnie też denerwuje że z każdej firmy eko możesz wybrać 1 góra 2 pasujące środki...

joasiap79 - na razie prałam głównie świeże ciuszki dla Neli (zmieniliśmy rozmiar na 74 ) i nasze. Ogólnie rzecz fajna, ciuchy są miękkie, ale... brakuje mi zapachu proszku Dzidziuś na korneliowych ciuszkach... Bo nasze to pachnieć nie muszą, ale Dzidziusia kocham. No i dodam, że do naszego prania dodałam miarkę odplamiacza zwykłego.

lalunia Awatar Mag
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd

Cytat Zamieszczone przez stokrotka.a
    Magdo1980 dziękuję za odpowiedź.
    czyli proszek uniwersalny używasz zarówno do prania ubrań jak i pieluszek?
    dobrze zrozumiałam...
    a mnie też denerwuje że z każdej firmy eko możesz wybrać 1 góra 2 pasujące środki...
    tak, nie bawię sie w dzielenie na syntetyki i bawełnę,nawet jak mam do wyboru zakup proszku albo do bawełny,albo do syntetyków, to wybieram do bawełny i w nim piore tez syntetyki.
    nie widze różnicy po prawdzie.a sprawdziłam na otulaczach NBC PUL, które nie maja czystej bawełny w warstwie zewnętrznej, tylko jakis sztuczny.jeden z NBC mam prawie rok (akurat ten w serduszka jaskrawy) i zarówno materiał, jak i kolory sa bez zarzutu.

acha, jeszcze coś-negatywna strona preparatów eko: potem nawet wysokiej klasy środek nie eko może wywołać uczulenie,bo skóra jest przyzywczajona do braku chemii.

dziękuję za odp. Magdo 1980
    a z tym używaniem normalnego proszku to masz rację...niestety

Uprawnienia umieszczania postów