Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: LL kółkowa z wełną

  1. #1
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie LL kółkowa z wełną

    Dziewczyny, czy któraś ma, miała LL kółkową z wełną? Warto, jak się nosi? Czym się różni w noszeniu od 100% bawełny? Będę wdzięczna za opinie.




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  2. #2
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    A kółkowa LL ogólnie? Wygodne ma ramię? Wiem, że to rzecz względna, ale chciałabym przeczytać Wasze opinie zanim ją ewentualnie zakupię .




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  3. #3
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    145

    Domyślnie

    Ja co prawda kolowej ll nie mialam ale dwie znajome owszem I bardzo sobie chwalily, ze wygodnie sie nosi I nawet przy ciezszych dzieciach wygodne. Ramie maja proste, chyba ll w standardzie tak szyje. Gusta sa rozne ale z tego co widze na okolo to wiekszosc osob proste ramiona wlasnie preferuje, ja osobiscie rowniez tzn zakladkowe wygodne I szybciej mi sie wkladalo ale jak dziecie ciezsze to mi osobiscie latwieh ciezar rozlozyc i wygodniej sie nosi w kolkowej z prostym ramieniem. Mam nadzieje, ze choc troche pomoglam, niestety odnosnie welny ll nie moge sie wypowiedziec, moze ktos bardziej obeznany w temacie sie odezwie

  4. #4
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Właśnie ja się trochę gubię w rodzajach tych ramion. Na stronie LL piszą, że wszystkie maja ramię zakładkowe . Też podczytując opinie skłaniałabym się w stronę prostego, tylko coś nie mogę nic znaleźć w dobrej cenie. Ehh..




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  5. #5
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    Julko, ale Twoje dziecię malutkie, więc z ramieniem zakładkowym nie powinnaś mieć problemu.
    proste ramie sprawdza się super przy cięższych dzieciach, chociaż ja z powodzeniem nosiłam i 3-letniego Michała w lanie z zakładkowym ramieniem.

    miałam problem dokładnie odwrotnie. przy malutkim dziecku za nic w świecie nie potrafiłam chusty z prostym ramieniem dobrze ułożyć. już miałam zrezygnować z kółkowej, kiedy odkryłam zakładkowe ramię. mocno sprawę mi to ułatwiło więc jednak proponuję się nie bać LL.
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  6. #6
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Super, dziękuję za cenną wskazówkę. Przekonałaś mnie chyba, że warto spróbować z tą chustą LL. Zobaczymy wogóle jak mi wyjdzie z kółkową przy moim wiercipięcie. Zakładam, że na szybkie 'akcje' powinno mi być łatwiej niż w wiązanej. Zobaczymy .




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  7. #7
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    no to trzymam kciuki i życzę powodzenia
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  8. #8
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    145

    Domyślnie

    hmm to przepraszam za wprowadzenie w blad, moze one maja przerabiane ramiona bo proste na pewno.
    Ja jak moja byla mala nie probowalam prostego ramienia ale faktycznie wtedy w zakladkowym mi wygodnie bardzo bylo, nic nie uwieralo itp a chuste zakladalam ekspresowo. Zaczelo mi byc niewygodnie jak mloda do 10kg dobijac zaczela.

  9. #9
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Albo miały na zamówienie .. Ja zawsze szukam czegoś uniwersalnego, zamiast się nauczyć, że jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego . Innymi słowy zacznę od zakładkowego. Dziwi mnie tylko, że ta LL z domieszką wełny jest tańsza niż 100% bawełna. Zaryzykuję i chyba jutro ją wreszcie zamówię.




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  10. #10
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    145

    Domyślnie

    Julka moze to zwykla welna a nie popularna merrino, albo 2gatunek?
    Tak z ciekawosci dlaczego welna?

  11. #11
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    142

    Domyślnie

    Nie wiem jak w przypadku LL ale wełna czasami może być gryząca, dziewczyny pisały że lepszy jest kaszmir w tym względzie. Ja kupiłam ostatnio Nati honsiu kółkową z kaszmirem właśnie i jest mięciutka jak kaczuszka, aż miło się do niej przytulić, leci do mnie też Nati dmuchawce z bambusem jakbyś chciała pomacać. Tylko że w Krakowie będę dopiero w przyszłym tygodniu

  12. #12
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Tj wełna alpaki, gat I. Hmm..czemu...szczerze, to z ciekawości . Mam wiązanego bambusa i jest super, to teraz pomyślałam o spróbowaniu wełny.
    djulliet dziękuję za propozycję, bambusa mam, ale może zgłoszę się o pomoc w sprawie instruktażu do kółkowej ... Słyszałam, że wbrew pozorom łatwo nie jest .




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  13. #13
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    142

    Domyślnie

    Heh ja też doświadczenia z kółkową nie mam A maluch dopiero będzie na świecie początkiem jesieni więc będę się dokształcać teoretycznie póki co. Na sucho wiąże się niby prościej ale na pewno trzeba dobrze dociągnąć i poprawnie przeprowadzić materiał przez kółka.

  14. #14
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Ja na pomysł chust wpadłam dopiero jak młody był na świecie i zaczął kolkować. Zatem wszystko w praktyce z moim wiercipiętą. No nic, chusty lubi, więc przecierpi moje ćwiczenia . Chwała Bogu kolek mniej, a miłość do chust rośnie.




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

  15. #15
    Chustomanka Awatar Julka
    Dołączył
    Jun 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    769

    Domyślnie

    Szczebiotka, to ja byłam niedoinformowana. Na stronie LL mają też kilka z prostym ramieniem, chyba z domieszką bambusa. Zatem wszystko jasne . Chociaż reklamują bardzo to zakładkowe. Nic, zamówiłam, będę testować . Dziękuję wszystkim za wskazówki i pozdrawiam!




    -Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień-

Podobne wątki

  1. chusta z wełną/ wełną merynos
    Przez cranberry w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-12-2013, 18:51
  2. Malta z wełną
    Przez demona w dziale Nati
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 17:32
  3. allegro z wełną czy nati paski z wełną?
    Przez nella w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-09-2010, 20:49
  4. idio z wełną a pasiaki z wełną
    Przez picikola w dziale Chusty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-10-2008, 08:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •