Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Manduca - jaka pozycja dziecka?

  1. #21
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AMELIA Zobacz posta
    dziewczyny, chce zamieścic fotki i zapytać Was o prawidłowe ułożenie dziecka w nosidełku, ale nie mogę załączyć zdjęć czy jest jakiś limit w wielkości zdjęcia? próbuje i za każdym razem mi nie wgrywa zdjęć a zmniejszyłam juz ich rozmiar, będe wdzięczna za pomoc techniczną
    Spróbuj odznaczyć kwadracik przy retrieve remote coś tam....

  2. #22
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    warszawa włochy
    Posty
    39

    Domyślnie

    niestety pomimo wielokrotnych prób, system odrzuca mi możliwość dołączenia zdjęć, tym razem się nie uda a bardzo mi na tym zależało.
    Chciałam Was dopytać, jak bardzo powinnam ściągnąć pasy naramienne w manduce i kiedy będę miała pewność, że dziecko jest we właściwej pozycji - dziś jak ściągnęłam pasy naramienne chyba na maxa, bo miałam wrażenie, że pasy są jakby zbyt mocno naciągnięte i powstały takie wałki na pasach.
    Ponadto jak wysoko powinna być główka dziecka w stosunku do mojej głowy i na jakiej wysokości powinien być panel nosidełka - do główki dziecka czy niżej? a jeśli do główki, to czy powinien panel zakrywać całą główkę dziecka czy tylko sięgać do szyi?
    A jak głęboko pupa ma opadać w nosidełko, ma być zaokrąglona czy nie?
    a i jeszcze jedno - czy tyłu mogę mieć pas na plecach, który się zapina podwyższony do samego karku i jak mocno mam go ściągać?

    wiem, pewnie banalne pytania, ale chce mieć pewność, ze dobrze zakładam nosidełko.
    Pewnie pomocne byłoby spotkanie z jakąś mamą z manduczką z Warszawy, jest tu ktoś z moich okolic?

    mam zdjęcia, ale coś nie działa na forum, bo podaje mi komunikat, że limit forum to 95 MG a ja mam małe zdjęcia z telefonu i pomimo to, nie mogę ich wrzucić.

  3. #23
    Chustoholiczka Awatar kustafa
    Dołączył
    Dec 2013
    Miejscowość
    na detoksie
    Posty
    4,890



    Są dwie grupy matek: te, które mają kryzysy i te, które się do nich nie przyznają

  4. #24
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,714

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czarna_zaba Zobacz posta
    Moim zdaniem samo zwężenie panela nie załatwia sprawy, bo nadal nie zapewnia optymalnego podparcia kręgosłupa. Producenci piszą różne rzeczy bo ich interesem jest sprzedaż produktu a nie dobrostan dziecka. Rączki dziecku śpiącego w manduce chowamy rozpinajac szelke, pochylamy się do przodu, rozpinamy szelke, nakładamy na rączkę i mamy ręce schowane. Przy dobrej ruchomości stawów to i panel da się odpiac
    Tylko pod warunkiem, ze mas zdziecko śpiące jak kłoda. Są takie, które przy tego typu manewrach się rozbudzają i wierzgają, a wtedy ciężko przeprowadzić tą operację skutecznie...
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

  5. #25
    Chustomanka Awatar czarna_zaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez franada Zobacz posta
    Tylko pod warunkiem, ze mas zdziecko śpiące jak kłoda. Są takie, które przy tego typu manewrach się rozbudzają i wierzgają, a wtedy ciężko przeprowadzić tą operację skutecznie...
    Dlatego należy to zrobić nie zatrzymując się

  6. #26
    Chustodinozaur
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    BB
    Posty
    15,714

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czarna_zaba Zobacz posta
    Dlatego należy to zrobić nie zatrzymując się
    "Szczęście dla ludzkości, że nie możemy zmusić dzieci, by ulegały wpływom wychowawczym i dydaktycznym zamachom na ich zdrowy rozum i zdrową ludzką wolę." J. Korczak

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •