Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Uczulenie na tetrę - skąd.. to twarda woda

  1. #1
    Chustofanka Awatar Akacja
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Syberia
    Posty
    168

    Domyślnie Uczulenie na tetrę - skąd.. to twarda woda

    Czy to możliwe?
    Mam starą, sprawdzoną tetrę, wcześniej zakładałam ją między zmianami kieszonek z pulem, wszystko było w porządku. Od jakiegoś czasu zaczęłam w dzień zakładać tylko tetrę z szortami wełnianymi.
    A pojawiło się ewidentnie uczulenie, na początku myślałam, że to wina wełny, ale przecież nie w miejscu, gdzie wełna nie ma kontaktu ze skórą.
    Nurtuje mnie też to, że pojawiło się nie od razu, ale po kilku dniach.
    Czy mam zrezygnować z tetry? Tak się cieszyłam, że dzięki temu zapasowi będę mogła prać co 2 dni i nie zastanawiać się wciąż, czy mi doschną pieluszki.

    Edit:
    Okazuje się, że to wina twardej wody.
    Szukam teraz ekologicznych sposobów na jej zmiękczanie.

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie Re: Uczulenie na tetrę

    może chodzi o wilgoć? W kieszonkach jest polarek, który odprowadza wilgoć od pupy, w tetrze skóra styka się bezpośrednio z sikami. W takim razie spróbuj zakładać polarową wkładkę do tego, albo po prostu bardzo szybko po sikaniu zmieniać pieluchę (a świeżą pieluszkę zakładaj na suchą skórę).

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie Re: Uczulenie na tetrę

    a nie jest uczulona na chlor ?
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Chlor

    w kieszonkach nie było bezpośredniego kontaktu tetry z skórą dziecka .Teraz jest kontakt bezposredni plus mocz może tu leży problem ?
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  4. #4
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie Re: Uczulenie na tetrę

    skąd wiadomo, że to uczulenie a nie odparzenie na przykład? w samej terze dosyć łatwo jest odparzyć pupę ...
    jak to uczulenie wygląda dokładnie?



  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    232

    Domyślnie Re: Uczulenie na tetrę

    Inne alergie, np pokarmowe też mogą powodować zmiany na pupie.
    Mam siedem córek, noszę najmłodszą, Zosię (27.12.2007).

  6. #6
    Chustofanka Awatar Akacja
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Syberia
    Posty
    168

    Domyślnie Re: Uczulenie na tetrę

    Tetrę zmieniałam bardzo często, zakładałam też najczęściej wkładki, ale z bambusa. Uczulenie na chlor chyba też nie, bo chodzimy na basen, gdzie woda jest niestety chlorowana i nic się nie dzieje. Alergia pokarmowa też nie, pilnuję tego, co jem, mała też nie miała ostatnio niczego nowego wprowadzanego. A wygląda to tak, że w miejscach na dolnym podbrzuszu i z tyłu na pośladkach są krosteczki, skóra tam jest chropowata, czerwienieje po kąpieli, a tak nieznacznie różni się kolorem, tetrę składam w origami.
    No nic, zrobię przerwę, żeby zobaczyć, czy to rzeczywiście wina tetry.

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Aloha
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,979

    Domyślnie Re: Uczulenie na tetrę

    a może wina proszku?

    z różnych materiałów proszek różnie się wypłukuje, może z tetry akurat gorzej? Poza tym tetra przy twardej wodzie sama w sobie jest dosyć twarda i tez może dodatkowo podrażniać.



  8. #8
    Chustofanka Awatar Akacja
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Syberia
    Posty
    168

    Domyślnie Re: Uczulenie na tetrę

    Aloha, dzięki Ci dobra kobieto za podpowiedź! To rzeczywiście może być twarda woda, niedawno się przeprowadziliśmy i woda jest odczuwalnie inna. Ze też mi to umknęło Musze coś teraz wymyślić.

  9. #9
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie Re: Uczulenie na tetrę

    wg mnie to prawie niemożliwe, żeby reakcja była na tetrę jako taką, czyli bawełnę.
    może być wilgoć, wilgotne siusiu, środek piorący zaktywowany przez wilgoć, własny pot+wilgoć, jeśli pod pul'em.
    przy wyjątkowo delikatnej skórze mogłaby być wg mnie reakcja na szorstki materiał - jeśli tetra nie prasowana i prana w twardej wodzie
    przy wełnianych otulaczach i wilgotnej piluszce może być jakiś styk skóry z lanoliną, a to może powodować reakcje.

    ale w samą tetrę, szczególnie już spraną, to nie wierzę.
    chyba, że dziecko ma naprawdę mega wrażliwą skórę i podrażniają wszystkie świństwa użyte w trakcie produkcji standardowej nieorganicznej bawełny.

  10. #10

    Domyślnie

    Twarda woda jest problemem :/ Tutaj ostatnio czytałam jakiś artykuł o twardej wodzie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •