Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Co robicie z górną krawędzią przy wyjętych rączkach?

  1. #1
    Chustonówka Awatar Maria Ewa
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Derby, Wielka Brytania
    Posty
    39

    Domyślnie Co robicie z górną krawędzią przy wyjętych rączkach?

    Jeśli było to proszę usunąć

    Jak w temacie. Chodzi mi o to czy w jakiś sposób ją rolujecie zostawiając sobie opcję rozłożenia na łapki i dociągnięcia w razie jak bobas zaśnie, czy może rozkładacie chustę w sposób górna krawędź siega łopatek a reszta upchnięta pod pupę? W tej chwili pytam głównie pod kółkową, ale wskazówki do tkanej też chętnie przyjmę.




  2. #2
    Chustomanka Awatar FatalFuchsia
    Dołączył
    Aug 2012
    Miejscowość
    Holandia
    Posty
    753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maria Ewa Zobacz posta
    Jeśli było to proszę usunąć

    Jak w temacie. Chodzi mi o to czy w jakiś sposób ją rolujecie zostawiając sobie opcję rozłożenia na łapki i dociągnięcia w razie jak bobas zaśnie, czy może rozkładacie chustę w sposób górna krawędź siega łopatek a reszta upchnięta pod pupę? W tej chwili pytam głównie pod kółkową, ale wskazówki do tkanej też chętnie przyjmę.
    Ja szczerze mówiąc nic, ale nie noszę już od dawna w kółkowej ani z przodu. Ja zaśnie to wkładam jedną stronę dziecka pod chustę i tyle, mości sobie u mnie na karku i tak śpi.

  3. #3
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,802

    Domyślnie

    Problemu raczej nie miałam, bo starszy rąk nie wyciągał praktycznie wcale, a młodsza jak już wyciągała to za ChRL nie dała sobie schować po zaśnięciu (jeżeli takowe nastąpiło...), ale pomyślmy...

    Nie roluję, po prostu zostawiam nadmiar "zmarszczony".

    Ogólnie w kółkowej zostawianie samej krawędzi na górze to wg mnie nieporozumienie tak samo jak w kieszonce -samą krawędź łatwo "przeciągnąć" więc najwygodniej - nieważne czy rączki schowane czy nie. Jak już niosłam z przodu z planem ululania i rączkami na wierzchu - to w 2x...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  4. #4
    Chustonówka Awatar Maria Ewa
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Derby, Wielka Brytania
    Posty
    39

    Domyślnie

    Gabrysia zaczęła niekiedy wyciągać ręce z kółkowej i zastanawiałam się czy jest jakiś 'przepisowy' patent na tę górną krawędź. Jak widzę instynkt podpowiadał nam prawidłowo żeby po prostu zmarszczyc nadmiar




  5. #5
    Chusteryczka Awatar melodi
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,038

    Domyślnie

    Nic nie robię, jest tak jak pod koniec motania
    '12 Norbi 86 > 66 kg !!!

    'Masz w sobie coś, co możesz pokazać tylko wybranym.'

  6. #6
    Chusteryczka Awatar nautika
    Dołączył
    Mar 2012
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    2,375

    Domyślnie

    To w sumie zależy od szerokości chusty. W szerokich Natkach muszę całość chusty raczej zmarszczyć trochę na plecach i pod łopatkami bo mi nam najwygodniej, jak córa ma minimalną ilość chusty pod pupą. W węższych jakoś w miarę wychodzi tak właśnie, że materiał sięga pod łopatki i pod pupą jest tyle ile trzeba.
    Madzik 2012 - Grzybeczek potocznie zwany Armagedonem
    Kacper 2016 - Paskud
    Maksymilina 2019 - Gustlik

  7. #7
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,524

    Domyślnie

    Wlasciwie to nie myslalam nad tym. Plecak prosty mi sie wiaze z nadmiarem lekkim u gory i jak w kime idzie dziecko to sie chowa, a jak zawiaze w cos innego niz prosty, to przewiazuje w razie potrzeby na prosty wlasnie, jak dziecko przysnie.
    Daniel Ikenna 30.05.2010, Obinna Samuel 18.11.2011, Celestin Ejike 01.08.2014

  8. #8
    Chustonówka Awatar Maria Ewa
    Dołączył
    Jul 2013
    Miejscowość
    Derby, Wielka Brytania
    Posty
    39

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny. Już myślałam, że przegapiłam jakiś ważny element wiązania, ale skoro wszyscy dokoła marszczą to też tak dalej będę robić.




Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •