Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Thirsties, kieszonka

  1. #1
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie Thirsties, kieszonka

    Hej, przejrzałam to forum pod katem tej marki. Część dziewczyn chwiali AIO Thirsties (z tunelem), część pisze dobrze o otulaczach. Nie ma tego dużo, bo znalezienie tej pieluszki w polskich sklepach pieluszkowych on-line graniczy z cudem. Naczytałam się też dużo dobrych opinii Wielo-Mam z blogów anglojęzycznych o tych pieluszkach i mam pytanie:
    Czy znajdę tu użytkowniczkę Kieszonki Thirsties (Thirsties Duo Diaper)?

    Ten polarek w środku też ma tunel (jak aio), czyli można ją wypełnić od tyłu, jak i przodu. Wkład (prefold) cokolwiek tam upchamy sam wychodzi ponoć w praniu w pralce. Jednak mam watpliwość, posiadając jedynie kieszonki AppleCheeks czy wkład nie wychodzi przodem, dziurą na brzuszku dziecka? lub z tyłu? Bo zakładki polarkowej, zamykającej jakby kieszonkę, ta pieluszka nie ma.

    Dotykałam niedawno otulacza Thirsties, fajny jest (cienki) i podoba mi się, że (jak kieszonka) dwurozmiarowy 0-9 kg (size one) i 9-18 kg (size 2). Do tego jakieś takie zgrabne te pieluszki na dziecku i nie robia dużej pupy. Do tego są dostępne na napy (zatrzaski). No i te podwójne gumki przy udkach, co nie obciskają, ale żadnej płynnej kupy nie puszczą. W kieszonkach nie są obszyte polarkiem, więc tez to wygląda na mega plus.

    Zamierzam zamówić otulacze do prefoldów na noworodka, ale chcąc ograniczyć ilość zamówień= kosztów przesyłki, od razu zakupiłabym kilka kieszonek size 2, na później, gdy jednak ruchliwe dziecko łatwiej ubrać w jedną pieluszę. Tym bardziej, że są sprzedawane z dwoma wkładami (mikrofibrowym i konopno-bawełnianym - spięte na napy). czyli już jest w jednej cenie cała pielucha jak przy bumgenius. Ale też nie chcę zamówić za dużo na raz i wydać pieniędzy na darmo.

    Czy warta uwagi jest kieszonka tej firmy? Proszę o radę Pozdrawiam ciepło
    Ostatnio edytowane przez spinek ; 10-02-2015 o 22:04

  2. #2
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    Nie znam jej ale watpie czy wklad moze sie wysuwac jesli kieszonka jest dobrze zapieta.
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  3. #3
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    W takim razie kupię 2 na próbę, sprawdzę i napiszę sama czy warto

  4. #4
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Kieszonkę Thirsties testujemy już kilka tygodni więc mogę się wypowiedzieć
    - uwielbiam ją! Jedna z pierwszych po którą sięgam przy przewijaniu.
    - zdecydowanie jestem fanką pieluszek dwurozmiarowych, ale może też dlatego, że pieluszkujemy synka od pierwszego tyg. życia.
    - nie byłam przekonana do tego tunelu - otwór z tyłu i z przodu - do tego jakaś mama na youtube pokazywała jak od strony brzuszka wychodzi insert i coś się nie układa (kieszonka miała rzepy) - ja mam snapy i wszystko ładnie leży, a moje dziecko chudziaczkiem na pewno nie jest.

    Plusy:
    - Roz. 1 na miesięcznej pupince wygląda uroczo. Bardzo zgrabnie. A podwójny insert z którym można ją kupić (mikrofibra i konopny) nie robi dużej pupy.
    - bardzo lubię w niej mikropolar - jest krótko przycięty (zupełnie inny niż "pluszowa" kieszonka Charlie Banana czy AMP - kanadyjska Annie Marie Padorie o dłuższym włosiu) i znakomicie się spiera, po praniu nic się nie kulkuje/mechaci.
    - Podwójne gumki przy nóżkach (bez polaru!) - rewelacja jak dla mnie przy noworodku po prostu bulletproof, nie puściła nam żadnego sika (a sik u nas, że ho ho), ani żadnej płynnej kupki.
    - insert stay dry duo (fajnie, że w komplecie z kieszonką) jest na snapy co ułatwia schnięcie, bardzo chłonny!
    - sama kieszonka też szybko schnie.
    - Miły, cienki PUL - ten sam co w otulaczach
    - podwójne otwarcie kieszeni sprawia, że insert sam wychodzi z pieluszki w praniu, jak w ACh.
    - lubię delikatną gumeczkę nie tylko z tyłu (brak kupy na plecach jak w pampersach), ale też z przodu, bo synek uwielbia spać na brzuszku.

    Minusy:
    - musiałam nauczyć się wypełniać ten tunel teraz idzie mi to sprawnie, ale to moje porównanie po kieszonkach Applecheeks, które wypełniam 1 ręką trzymając jednocześnie dziecko, w kieszonce Thirsties to już nie takie łatwe. Ale po kilku razach wypełnianie idzie juz sprawnie i bez względu na jakim rozmiarze wzdłuż są napki, insert sie nie roluje.
    - Thirsties wypuszcza obecnie One size pocket, więc dwurozmiarowe kieszonki nie beda juz produkowane Szkoda. Plus, że sklepy je wyprzedają opuszczając ich ceny o kilka dolarów i można zrobić sobie zapas

    Zdecydowanie polecam!

    Nie wiem jak wstawić zdjęcia, więc załączam link, w którym można ją zobaczyć i jak zgrabnie leży na małej pupince:
    http://www.adventuresinfluff.com/201...er-review.html
    Ostatnio edytowane przez Gaja78 ; 25-01-2014 o 06:21

  5. #5
    Chustofanka Awatar kammillka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Czarna Białostocka
    Posty
    225

    Domyślnie

    pieluszki wyglądają bardzo fajnie - tylko czy warte ściągania zza granicy?

  6. #6
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    naprawdę fajnie wyglądają, ale Gaja chyba w Kanadzie kupowała ?

  7. #7
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Tak, kupiłam je on-line w sklepie kanadyjskim, ale też aktualnie tu przebywam, więc wysyłka jest niedroga lub darmowa - przy zamówieniach powyżej jakiejś kwoty.
    W sklepie stacjonarnym niedaleko mnie, mogłam kupić tą kieszonkę jedynie na rzepy, a zależało mi na snapach.

  8. #8
    Chustofanka Awatar kammillka
    Dołączył
    Sep 2013
    Miejscowość
    Czarna Białostocka
    Posty
    225

    Domyślnie

    znalazłam na ich stronie, że w Europie też są: np Czechy, Niemcy czy UK niestety Polski nie ma na ich mapie

  9. #9
    Chustonoszka Awatar bohemka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Czech Republic
    Posty
    133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kammillka Zobacz posta
    znalazłam na ich stronie, że w Europie też są: np Czechy, Niemcy czy UK niestety Polski nie ma na ich mapie
    Ja te kieszonki kupowałam w Czechach trzy lata temu i bardzo sobie chwalę. Mam też otulacze i też są bardzo fajne.
    Starszaczka 12.2010 + Maluchy 5.2013 = Moje Szczęścia

  10. #10
    Chustofanka Awatar Gaja78
    Dołączył
    Nov 2013
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    379

    Domyślnie

    Po kolejnym miesiącu użytkowania muszę przyznać, że to najlepsza nasza kieszonka. Nawet pobiła ulubione Applecheeks (lubimy się z kieszonkami rozmiarowymi).
    Jestem pod wrażeniem tego mikropolarku. Tylko w tej kieszonce, choć oryginalny insert mocno przesikany (zarówno część konopna jak i mikrofibrowa) daje uczucie suchości, co sprawdza się na noce, drzemki i gdy pakuję synka do chusty. W odróżnieniu od CharlieBanana, gdzie nawet jak włożę 2 inserty mikrofibrowe czy inny bambusowy, polar jest zawsze strasznie mokry, tak jak insert.
    Choć przyjęła już trochę mlecznych kupek, spiera się naprawdę rewelacyjnie i nadal jest śnieżnobiała - choć nigdy nie prałam jej w pralce - piorę kieszonki tylko ręcznie.
    Jak do tej pory nie mieliśmy w niej ani jednego przecieku, więc zaopatrzyłam się już na później w kilka size 2

    fotka naszej kieszonki Thirsties z dnia dzisiejszego (użytkowana codziennie, przez ostatni miesiąc):
    Ostatnio edytowane przez Gaja78 ; 27-02-2014 o 22:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •