Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 81 do 92 z 92

Wątek: Wielorazówki - od poczatku czy później?

  1. #81
    Chustofanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    397

    Domyślnie

    No u nas stara wersja CP jest na spacerki bo się idealnie sprawdza nawet kiedy nie mam gdzie przebrać to przecieków nie ma rzepy trzymają super po wielu praniach.Na noc albo formowanka plus wełniane długie spodnie albo piżamka i pod nią kieszonka z wkładami bambusowo-węglowymi i nie przesikuje.
    A w temacie żałuję,że tak późno zaczęłam tą przygodę bo synuś powoli się odpieluchowuje na następne nie wiem czy się zdecyduję i co z tymi cudnymi wzorkami bo nie mam sumienia sprzedać...
    BASIA(20.01.2000)Ania(04.09.2009)Jaś(05.10.2011)

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    może SIO? można korzystac równiez nich w dzień, a na noc dokupić dodatkową wkładkę nocną. Pewnie teraz starszą wersje close parents z wkladami bambusowymi można kupic za grosze... No i ten otulacz od SIO Close Parents można też używać w dzień do tetry czy formowanek
    No właśnie nad Close Parent myślałam. Jest sklep, w którym kosztują około 50zł plus 3 wkłady na noc za 70zł. Chyba sprzedam formowanki i się zaopatrzę. Formowanki z flipem trzymają na mur beton, tylko zauważyłam, że Mały ma zaczerwienioną skórę, tam gdzie mokry materiał dotyka skóry. I jakoś nie mam sumienia trzymać go w takiej mokrej pieluszce. Poza tym są mam wrażenie, że za chwilę będą za małe.
    A w temacie: moim zdaniem, żeby zacząć od początku pieluchować, warto zaopatrzeć się w rozmiarowe pieluszki. Większość OS będzie za duża na noworodka, będą przecieki i można się łatwo zniechęcić.

  3. #83
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emila244 Zobacz posta
    No właśnie nad Close Parent myślałam. Jest sklep, w którym kosztują około 50zł plus 3 wkłady na noc za 70zł. Chyba sprzedam formowanki i się zaopatrzę. Formowanki z flipem trzymają na mur beton, tylko zauważyłam, że Mały ma zaczerwienioną skórę, tam gdzie mokry materiał dotyka skóry. I jakoś nie mam sumienia trzymać go w takiej mokrej pieluszce. Poza tym są mam wrażenie, że za chwilę będą za małe.
    A w temacie: moim zdaniem, żeby zacząć od początku pieluchować, warto zaopatrzeć się w rozmiarowe pieluszki. Większość OS będzie za duża na noworodka, będą przecieki i można się łatwo zniechęcić.
    są też tzw. małe one size i takimi pieluchowałam noworodka 3kg bez przecieków.
    Jeśli w formowankach nie ma wartswy mam sucho to warto kupic kilka takich wkładek za grosze i to rozwiąże problem. No chyba że otulacz z pulu dotyka skóry i to podraznia, bo do końca nie zrozumialam.... W takim razie pomóc może otulacz który ma od srodka welur syntetyczny, np. close parents albo wełniany
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  4. #84
    Chusteryczka Awatar owieczka33
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Warszawa BMW ;)
    Posty
    2,878

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emila244 Zobacz posta
    No właśnie nad Close Parent myślałam. Jest sklep, w którym kosztują około 50zł plus 3 wkłady na noc za 70zł. Chyba sprzedam formowanki i się zaopatrzę. Formowanki z flipem trzymają na mur beton, tylko zauważyłam, że Mały ma zaczerwienioną skórę, tam gdzie mokry materiał dotyka skóry. I jakoś nie mam sumienia trzymać go w takiej mokrej pieluszce. Poza tym są mam wrażenie, że za chwilę będą za małe.
    A w temacie: moim zdaniem, żeby zacząć od początku pieluchować, warto zaopatrzeć się w rozmiarowe pieluszki. Większość OS będzie za duża na noworodka, będą przecieki i można się łatwo zniechęcić.
    Wiewiórka dobrze prawi, a od siebie dodam- możesz włożyć "Mam sucho" z materiału, a możesz- bibułke ""sucha pieluch" (czyli "mam sucho", tylko inna nazwa). Pokombinuj co Wam pasuje, nim sprzedasz. Co nie znaczy żem fanka formowanek, bo wręcz przeciwnie

  5. #85
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    u nas wielorazowe pieluszki pojawiły się późno, po skończonym roczku, pojęcia nie miałam, że jest możliwość pieluchowania takimi fantastycznymi pieluszkami w dzień używamy kieszonek, w nocy próbowałam formowanki, ale córcia dużo mleka pije i bambusowa formowanka + dwa wkł. bambudowe i jeszcze między nią a otulacz bambusowa wkładka nie dały rady...ale poczekam, aż przestanie tyle pić, ach i ząbki jej idą, kły i te z tyłu bidusia, przebudza się przez to i pije częściej i małe porcje, więc żeby jej dodatkowo nie przebudzać zakładam pampka(tzn. dadę)

  6. #86
    Chusteryczka Awatar abcd_2007
    Dołączył
    Jun 2013
    Miejscowość
    Elbląg
    Posty
    1,996

    Domyślnie

    My zaczelismy sie wielopieluchować jak młody miał gdzieś tak ze trzy miesiące chyba, może ciut więcej.

    A to tylko dlatego bo:
    a)wczesniej nie wiedziałam nic o wielo (tak samo jak i o chustach)
    b)jak juz wiedziałam o wielo to nie wyobrażałam sobie że mam prac pieluchy

    Przy drugim dzieciu zamierzam wielopieluchowac od początku

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    Jeśli w formowankach nie ma wartswy mam sucho to warto kupic kilka takich wkładek za grosze i to rozwiąże problem. No chyba że otulacz z pulu dotyka skóry i to podraznia, bo do końca nie zrozumialam.... W takim razie pomóc może otulacz który ma od srodka welur syntetyczny, np. close parents albo wełniany
    Jeśli chodzi o wkładki sucha pupa, to wkładam zawsze, ale sęk w tym, że formowanka cała jest mokra, po bokach i przy brzuszku. Mały jest jakby opasany materiałem nasączonym siuśkami. I o ile pupa jest ok, to po bokach i przy brzuszku właśnie ma zaczerwienione. Mam nadzieję, że jaśniej opisałam Hmmm, a może powinnam szybciej w nocy go przewijać?

  8. #88
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,905

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emila244 Zobacz posta
    Jeśli chodzi o wkładki sucha pupa, to wkładam zawsze, ale sęk w tym, że formowanka cała jest mokra, po bokach i przy brzuszku. Mały jest jakby opasany materiałem nasączonym siuśkami. I o ile pupa jest ok, to po bokach i przy brzuszku właśnie ma zaczerwienione. Mam nadzieję, że jaśniej opisałam Hmmm, a może powinnam szybciej w nocy go przewijać?
    pewnie, możesz go czesciej przewijać
    alboo kupić yakie formowanki które mają mikropolar czy welurek syntetyczny w całym wnętrzu
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  9. #89
    Chustomanka Awatar kamilam
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    795

    Domyślnie

    Możesz dociąć sobie z polaru albo weluru syntetycznego wkładkę w kształcie formowanki żeby i boczki chroniła, my takich używaliśmy własnie na noc żeby po całości było sucho.

    Lidka 29/10/2010 i dwa aniołki

    Bazarek: http://www.chusty.info/forum/showthr...99#post3469899

    Hand made rękawiczki wełniane: http://www.chusty.info/forum/showthr...14#post3469914

  10. #90

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny, coś pokombinuję Kilka razy na forum zetknęłam się z opinią, że żadne wielo nie będzie tak chłonne jak pampek. Zgadzacie się z tym? Czy przy wielo jesteśmy skazane na częste nocne przewijanie?

  11. #91
    Chustomanka Awatar larwunia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    675

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emila244 Zobacz posta
    Dzięki dziewczyny, coś pokombinuję Kilka razy na forum zetknęłam się z opinią, że żadne wielo nie będzie tak chłonne jak pampek. Zgadzacie się z tym? Czy przy wielo jesteśmy skazane na częste nocne przewijanie?
    No to niestety prawda, przy wielo trzeba częściej przewijać. Ale czy skazane na częste nocne przewijanie? Niekoniecznie, no to już zależy od tego czy masz mocnego sikacza czy nie, czy dużo pije w nocy, czy nie... Ja np. nie przewijam w nocy, więc ostatecznie wychodzi tak samo jak pampek.
    Moje kochane chłopaki: G. 15.04.09 i A. 17.03.13

  12. #92
    Chustoholiczka Awatar AneczkaG
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,821

    Domyślnie

    Ja ma wielkiego sikacza ale szczerze mówiąc róznicy między wielo a pampkiem nie widzę. W nocy nie przewijam, a rano raz piżamka jest mokra, raz sucha - niezaleznie czy była wielo czy pampers. Fakt, że na noc to nie jest zwykła kieszonka z wkładem na jeden sik, tylko porządne AIO z grubym boosterem, ale w 50% przypadków daje radę.
    M. 2000- uczę się, nie przeszkadzać!!!, P. 2003 - pięknię się, nie przeszkadzać!!! i F. 2013 - czy ktoś się ze mną pobawi???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •